Home Політика Бюджетна комісія Житомирської обласної ради шукатиме шляхи вирішення проблеми з харчуванням у...

Бюджетна комісія Житомирської обласної ради шукатиме шляхи вирішення проблеми з харчуванням у медичних закладах. ВІДЕО

127

 На засіданні бюджетної комісії Житомирської обласної ради, за ініціативи депутата Дмитра Кропачова, було піднято питання харчування хворих в обласних комунальних закладах охорони здоров’я, на прикладі Житомирської обласної психіатричної лікарні 1. За словами депутата, ситуація, що склалася у даному медичному закладі, просто кричуща: фінансування харчування на 2016 рік становить всього 15,9 % від потреби. Тобто близько 8 грн в день – ось сума, за яку потрібно спромогтися нагодувати пацієнта.

Дмитро Кропачов, депутат Житомирської обласної ради: «Я виїхав місце, щоб ознайомитися зі станом речей у лікарні: з  обсягами їх фінансування, як годують хворих та взагалі, які там умови перебування. Отримавши документи, я побачив, що на ті кошти, які виділені даному медичному закладу, неможливо нормально існувати. Адже, на 4 грн78 коп в день – прохарчуватися не реально. Із цього так і виходить, що в меню є тільки супчик з морквою, тобто жовтий суп, а суп з буряком – то червоний супчик. Ще також є чай з цукром та макарони. Ось і все. Що ж до більш калорійних продуктів харчування, які мають й поживні речовини, то їх хворі недоотримують. То з цього виходить, що це лікування методом голодування?»

Головний лікар Житомирської обласної психіатричної лікарні 1 Олександр Гусак зізнається, що дійсно, проблема із харчуванням пацієнтів постала надзвичайно гостро. При досить скромному фінансуванні медзакладу, більшість необхідних продуктів харчування стала дефіцитною на столах хворих, або ж взагалі відсутня у їх раціоні.

Олександр Гусак, головний лікар: «Є норми харчування, є та кількість кілокалорій, яку потребує організм людини, а саме 2500 Ккал на день. Та ми цього забезпечити не можемо, тому що у нас у лікарні 4-х разове харчування, і якщо ми їх годуємо на 7 грн у день, то шляхом неважкого підрахунку можна зрозуміти, що тільки 1,60 грн припадає на кожен прийом їжі».

На сьогодні, у лікарні перебувають 540 пацієнтів, з них 19 учасників АТО. Відповідно до постанови КабМіну, вони мають право на більш вартісне харчування, тобто замість 7 грн їх денний раціон коштує близько 60 грн. Також є й інші особливі категорії, наприклад  діти, яким також надається право на покращене харчування.

Олександр Гусак, головний лікар: «Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, учасник АТО повинен харчуватися на 55 грн на добу, і лікуватися на 65 грн на добу. Дотримуючись даних вимог, лікарня має їх так годувати. Збільшивши норми харчування для воїнів АТО, ми змушені у інших 520 пацієнтів забирати дещо із раціону. Зазначу, що із 520 пацієнтів, 42 – діти, у яких має бути особлива норма харчування, у порівнянні з іншими хворими. Також, є чорнобильці, інваліди II Світової війни і прирівняні до них учасники війни, які мають отримувати знову ж таки більшу норму. Але ми годуємо усіх незалежно від категорій, адже просто неможливо крутитися у цьому обмеженому колі фінансування».

Заручниками такої критичної ситуації з недофінансуванням харчування хворих стала більшість медичних закладів області. Тому членами бюджетної комісії було прийняте рішення про доопрацювання даного питання разом із комісією з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів Житомирської обласної ради, з подальшим винесенням рекомендацій, щодо покращення умов харчування. Як зазначалося, одним із варіантів збільшення суми, яка виділяється на харчування хворих, може стати розподіл коштів із вільного залишку обласного бюджету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here