Home Політика Бюрократичний квест – що чекає на батьків із 1 вересня замість бебі-боксів

Бюрократичний квест – що чекає на батьків із 1 вересня замість бебі-боксів

224

Із 1 вересня батьки не отримуватимуть бебі-бокси при народженні дитини (якщо в пологовому закінчилися пакунки). Замість цього буде компенсація – 5 тис. грн. Однак гроші не так просто можна отримати і, як виявилось, не так просто використати.

Бурхливі обговорення відміни ініціативи щодо "пакунків малюка" проходять серед батьків і тих, хто планує ними стати.

5 кіл бюрократії: як батькам отримати 5 тис. грн компенсації

Мінсоцполітики опублікувало інфографіку – що робити і куди звертатися, щоб отримали компенсацію.

Отож, після народження дитини один із батьків має звернутися до Приватбанку, відкрити спеціальний рахунок зі спеціальним режимом використання та отримати спеціальну соціальну картку.

Друге коло (крок) – зібрати пакет документів для подання його в місцевий відділ/деепартамент соцзахисту:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія посвідки на постійне проживання;

копія ідентифікаційного коду;

довідка з пологового про неотримання "пакунку малюка";

у разі потреби – копія рішення про встановлення опіки/про влаштування дитини в патронатну сію.

Далі – необхідно звернутися із цим пакетом до соцзахисту упродовж 12 місяців після народження дитини. Звернутися можна особисто або подати документи в електронному вигляді.

Після цього залишається чекати нарахування коштів.

Останнім (або й ні) колом бюрократії стане те, що батьки зможуть використовувати спеціальні кошти зі спеціальної картки тільки у спеціально визначених магазинах. Їх перелік Мінсоц обіцяє опублікувати невдовзі. Тобто зняти готівку і купити щось дитині у вибраному вами магазині невдасться.

Все, як у "совєцькому союзі"

За словами ексміністра охорони здоров’я Уляни Супрун, за ці 5 тис. грн батьки не зможуть купити стільки і такої ж якості речей, ніж було у бебі-боксі. Адже для "пакунків малюка" їх закуповували за оптовими цінами, вроздріб вони будуть суттєво дорожчими:

"Ці гроші можна буде витратити виключно на потреби дитини та породіллі у спеціально визначених магазинах. Все як у “старому доброму” совєцькому союзі… Відрізняється також і підхід до формування цін. Одна річ — коли держава закуповує централізовано велику кількість товарів однакової якості за прозорими тендерами. Зовсім інша — коли ці речі купуються в роздріб самими батьками, ще й у визначених закладах торгівлі чи в онлайн магазинах. Питанням залишається, яким саме буде перелік магазинів, де можна витратити ці кошти".

Хотіли як краще, а вийшло як завжди

Ідеєю вручення бебі-боксів у пологових будинках було спрощення життя тим, хто тільки-но стали батьками. Така собі допомога від держави без зайвих довідок і оббивань порогів у чергах.

Тепер же після провалу із тендерними закупівлями бебі-боксів у міністерстві придумали новий крок – із компенсацією.

Ще до запровадження монетизації замість "пакунку малюка" у соцмережах вже точаться дискусії – як бути мамам із віддалених сіл, де не тільки спеціалізованими дитячими магазинами, що визначить міністерство, а й терміналами та можливістю оплати карткою і не пахне

Нагадаємо, пакунки почали видавати у вересні 2018 року. Протрималась ініціатива 2 роки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here