Home Політика Депутати місцевих рад можуть засідати дистанційно

Депутати місцевих рад можуть засідати дистанційно

Віднині колегіальні органи місцевого самоврядування можуть проводити свої засідання дистанційно.

Про це повідомляє Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ.

Таку форму роботи серед іншого дозволено Законом #3275, а Асоціацією міст України розроблені методичні рекомендації, як саме організувати та провести такі засідання.

Відтак, депутати Малинської міської ради 2 квітня вперше працювали дистанційно в онлайн-режимі.

На території Житомирської міської ОТГ засідання відбувається у закритому режимі. Для громадськості – їх транслюють в режимі онлайн, а самі ж депутати та члени виконкому, комісій, робочих груп працюють у засобах особистого захисту.

У відкритий вуличний формат переходять й інші органи місцевого самоврядування –зокрема, 3 квітня Оліївська сільська рада провела сесію поза приміщенням – на свіжому повітрі з дотриманням правил безпеки за умов карантину.

«Саме місцеве самоврядування першим стикається з вирішенням в сьогоднішніх умовах протидії поширенню епідемії. А колегіальні органи не завжди можуть збиратися фізично та ухвалювати термінові рішення через запровадження обмежувальних заходів Урядом. Але і виконкоми і сесії мають відбуватися, і АМУ розробила «путівник дистанційної роботи депутатів та членів виконкому», – зауважила виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська.