Home Політика За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

Скасувати тендер на виготовлення відеороликів про коронавірус і перенаправити ці 200 тис грн на лікування дітей, хворих на фенілкетонурію вимагає депутатка Житомирської обласної ради Олена Галагуза. Адже існує загроза недофінансування життєво необхідних для них ліків.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук після зустрічі із батьками дітей:

"Вимагаю від Житомирської міської ради скасувати тендер на виготовлення відеосюжетів та брифінгів про коронавірус, що коштуватимуть міському бюджету 200 тисяч гривень. Адже на цю тему пишуть і знімають сюжети усі ЗМІ і не за гроші. Про це говорили із батьками, чиї діти опинилися у патовій ситуації. Зараз загроза недофінансування життєво необхідного продукту".

За словами Олени Галагузи, міська рада виділила кошти (200 тис грн) тільки на 1,5 місяці для допомоги 11 дітям у Житомирі, які мають рідкісну хворобу – фенілкетонурію. Далі сказали шукати гроші деінде після цього періоду.

"Раніше дітей забезпечували харчуванням по співфінансуванню з обласного та міського бюджету. З 2020 р. обласна влада керується постановою КМУ №160, що це прерогатива місцевих бюджетів. У деяких містах обласного значення такими дітьми повністю опікуються!",– розповідає депутатка.

Згідно із наказом МОЗ України № 457 від 13.11.2001р. «Про заходи щодо удосконалення медичної допомоги хворим на фенілкетонурію в Україні» дітей повинні забезпечити продуктами лікувального харчування. Спеціалізовані продукти лікувального харчування — амінокислотні суміші, є основою харчування для хворих на фенілкетонурію, тому вони мають задовольняти індивідуальні уподобання (смак і консистенція) та не викликати алергічних реакцій. Суміші треба споживати щоразу після кожного прийому їжі.

Для 11 дітей необхідно до 1,5 млн грн на забезпечення амінокислотними сумішами. Для батьків це непідйомні кошти, адже більшість із них зв’язку із карантином не працюють.

Нагадаємо, мерія Житомира оголосила тендер на створення у кінці травня відеороликів про коронавірус та зйомки брифінгів міського голови та/або його заступників на 200 тис грн.