Home Політика Добровільне об’єднання з примусом: жителі Овруцького району борються з Бунечком за створення...

Добровільне об’єднання з примусом: жителі Овруцького району борються з Бунечком за створення ОТГ. ВІДЕО

249

Незважаючи на те, що добровільне об’єднання в Україні ще не завершилося, на Житомирщині вже все вирішили за людей без їх відома.

Жителі Овруцького району відстоюють своє право об’єднатися у Гладковицьку ОТГ, проте за перспективним планом їх вже приєднали до Овруцької громади.

Обласні чиновники не йдуть людям назустріч, тому ініціативна група приїхала сьогодні, 17 лютого, під стіни ОДА з попередженням: якщо їх не почують, вони перекриють трасу і залізницю.

До мітингувальників вийшли голова ОДА Віталій Бунечко та начальник управління з питань адміністративно-територіального устрою та організаційної роботи ОДА Олександр Бабич.

Проте конструктивної розмови не вийшло – учасники говорили на підвищених тонах.

«Жителі Овруцького району хотіли створити свою ОТГ. Вона була подана до перспективного плану, який затверджував уряд минулої каденції, але коли відбулося засідання робочої групи при ОДА, ми побачили на відео, що цієї третьої ОТГ немає. Тому виникла ініціативна група, яка приїхала до обласної адміністрації і спитала, чому це відбулося, чому це не було погоджено ні з громадою, ні з людьми, ні з районом. Нам сказали, щоб ми починали процедуру спочатку.

Ми її почали. Ми змінили адміністративний центр ОТГ: мала бути Першотравнева, зараз – Гладковицька ОТГ. Ми пройшли всі процедурні питання: провели сходи сіл, сесії, подали документи до обласної адміністрації, ходили на прийом до голови адміністрації. Нам сказали, що вже подали проект децентралізації до міністерства, і приймають рішення вони.

У Києві нам сказали, що проект плану повернеться до Житомира за відповідними поправками. А в адміністрації нам кажуть, що ніяких поправок вже не буде, це остаточний варіант. Тому люди приїхали, щоб відстояти свої права, бо добровільна децентралізація ще не закінчилася», – розповів один з ініціаторів створення ОТГ, депутат Овруцької міської ради Петро Левківський.

Голова ОДА Віталій Бунечко не підтримав людей і сказав їм, що ті запізно схаменулися:

«Ви пропустили всі строки по створенню ОТГ. Тепер вас зібрали, вас хороводять. Після того, як затвердили план, у самому кінці. Було 4,5 роки, ви сиділи, не створюючи громади».

На питання, чому на робочу групу в ОДА 3 грудня, коли затверджували Перспективний план, не запросили нікого з представників цієї громади, чиновники відповіли, що туди запрошували лише голів ОТГ і керівників РДА.

Як зазначили члени ініціативної групи, під час одного з візитів до ОДА Олександр Бабич їм сказав: я даю 150%, що вашої ОТГ не буде.

Губернатор не надав мітингувальникам жодного слова підтримки, крім різного роду обвинувачень, та швидко повернувся в ОДА.

Люди не хочуть приєднуватися до Овруцької ОТГ, адже, за їх словами, там не займаються розвитком сіл, бо громада міська і націлена лише на Овруч.

Учасники акції зазначають, що небажання влади підтримати створення громади, скоріше за все, через корисні копалини і ліси на півночі області, адже великі громади легше буде контролювати.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here