Home Політика Добровільно здати порнографічну продукцію можна в Києві

Добровільно здати порнографічну продукцію можна в Києві

220

 Мистецька акція «День добровільної здачі порнографічної продукції» відбудеться 15 червня, о 12:30. Громадські активісти принесуть до будівлі Секретаріату Президента України всесвітньо відомі картини та книги, які за визначеннями Закону «Про захист суспільної моралі» та критеріями Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі можуть бути заборонені як «порнографія» або «пропаганда насильства».

Тримати вдома деякі визнані шедеври світової літератури та мистецтва знову стає небезпечним – Національна експертна комісія поновлює свою роботу. Деякий час тому, в українського суспільства з’явилася надія, що здоровий глузд переможе і країна позбудеться ганебного та неправового закону, який не відповідає європейським критеріям якості законодавства та посягає на свободу вираження думок. Але цього не сталося: з благословення президента парламентська більшість не підтримала законопроект про скасування закону «Про захист суспільної моралі». Схоже, що НЕК отримала карт-бланш, майстри української моралі знову беруться за  свою справу а значно зміцніла прокуратура вже чекає на їхні нові рішення.

«Ми принесемо президенту ці визнані культурні артефакти для того, щоб показати абсурдність існування закону, яким можна заборонити будь що. Цей закон стає на шляху розвитку української культури та закладає міцні підвалини для репресій громадських та культурних активістів», – розповідає один з лідерів Кампанії проти встановлення цензури, правозахисник Костянтин Реуцький.

Під час акції, активісти запропонують Президентові використати величезну коробку сірників для боротьби з «порнографією». Склавши витвори мистецтва біля Секретаріату Президента так, як це робили середньовічні інквізитори та їхні нащадки у середині минулого сторіччя, учасники акції будуть чекати на рішення голови держави. Суспільство хоче бачити що обере гарант Конституції: відвернеться від всього цивілізованого світу, спаливши частину його культурної спадщини, чи дослухається до вимог представників громадянського суспільства та направити подання до Конституційного Суду України, оскаржуючи конституційність норм цього ганебного закону, – йдеться у прес-анонсі організаторів заходу.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here