Головна Політика Досвідом фінансової автономії в освіті ми готові ділитися з колегами з усієї...

Досвідом фінансової автономії в освіті ми готові ділитися з колегами з усієї України – житомирська педагог-пропозиціонерка Галина Шиманська

1359
0

«Автономія навчальних закладів». Дискусія на цю тему відбулася під час чергового онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу. В ній взяли участь експерти, представники органів місцевого самоврядування та педагоги з Кропивницького, Чернівців, Житомира та Дніпра.

Діяльність освітніх закладів майже завжди була підпорядкована вищим органам управління. По суті, директори відповідали за якість освітніх послуг, але не мали для цього жодних важелів впливу. Завдяки реформі децентралізації українські школи та дитсадки отримали академічну, кадрову і фінансову автономію. Але далеко не всі ними скористались. До успішних прикладів належать навчальні заклади Житомира на чолі з міським головою, співзасновником партії “Пропозиція” Сергієм Сухомлином. Своїм успішним досвідом поділилась завідувачка дошкільного навчального закладу № 39, депутатка міської ради від цієї політичної сили Галина Шиманська:

«В січні 2017-го усі школи і позашкільні заклади перейшли на фінансову автономію у місті Житомирі. Чи це важко? Так, важко. По-перше, треба було зібрати команду, треба було вникнути самому керівнику від початку до кінця: що це таке, з чого починати, як далі йти. Але зараз якби мені хтось запропонував вернутися назад в централізовану бухгалтерію, я найшла б мільйон обґрунтованих підстав від цього відмовитись. Найперше через тендери. Ми не могли повноцінно працювати через те, що вони часто невчасно проводилися або оскаржувалися самими ж учасниками. Зараз ми маємо тендерний комітет, уповноваженого з державних закупівель в кожному закладі, ми маємо власний кошторис, який самі плануємо. Ми – господарі свої грошей. А відтак цінуємо кожну свою копійку“.

Пропозиціонерка також наголосила, що через можливість фінансового стимулювання педагогів зросла і якість освіти. І закликала колег з інших регіонів України активно користуватися можливостями, які передбачає закон. Досвідом фінансової автономії Житомир готовий ділитися з педагогами з усієї України.

Нагадаємо, партія «Пропозиція» активно підтримує автономію навчальних закладів. При цьому у своїй передвиборчій програмі акцентувала увагу на  фінансуванні державою дошкільної та повної загальної середньої освіти на рівні державних стандартів, достатніх для реалізації соціальних прав людини.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here