Home Політика Дві платіжки і подвійні тарифи за прострочку – як платитимуть за газ...

Дві платіжки і подвійні тарифи за прострочку – як платитимуть за газ житомиряни

З 1 січня 2020 року житомиряни, як і всі українці, отримуватимуть дві платіжки за газ. Газ – окремо, доставка – окремо. Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни.

Тарифи на розподіл в кожному регіоні різні, причому у Житомирі далеко не найнижчі, а втричі вищі, ніж у Києві, а з липня стануть в чотири рази вищими від столичних.

Як поінформувала «ГазПравда», від початку року тарифи на розподіл газу зросли в середньому на понад 46%, а з 1 липня планується ще одне підвищення – вже на 20%.

У Житомирі тарифи за доставку газу є наступними: для «Житомиргазу» це 1007 грн за 1 тис. м3 на місяць або 1,07 грн за 1 кубометр газу.

У Києві тариф найнижчий – 0,34 грн за кубометр, який не зросте і в липні.

Для розрахунку плати за розподіл газу нині за основу беруть обсяг споживання газу протягом попереднього газового року, який триває з 1 жовтня по 30 вересня. Загальний обсяг газу, спожитого за попередній газовий рік, множиться на тариф на розподіл – це є річна плата за розподіл газу. Річна плата ділиться на 12 рівних щомісячних платежів, які сплачуються щомісячно протягом року. При цьому послуги з розподілу газу необхідно сплатити того місяця, в якому надається така послуга – до 20 числа поточного місяця.

Згідно з новими правилами, за кожен день протермінування платежу побутовий споживач має сплатити ще й компенсацію, яка дорівнює розміру самої плати – тобто фактично за період, на який прострочено платіж, споживач має сплатити подвійний тариф за розподіл. При цьому споживачеві слід звернути увагу, що датою оплати є не дата оплати ним квитанції в банку чи онлайн. Натомість вона визначається датою, на яку оплата була зарахована на рахунок оператора газорозподільчих мереж.

За спожитий газ постачальні компанії зазвичай просять розраховуватися впродовж п’яти робочих днів від моменту отримання рахунку.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за квартал, півроку, або навіть на рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів.

Це актуально для споживачів із газовою плитою або плитою та колонкою: якщо підсумувати їх щомісячні платежі за доставку газу, то це становить від 100 до 200 грн на рік.