Home Політика Двічі на одні граблі: чи піде губернатор Житомирщини на порушення закону?

Двічі на одні граблі: чи піде губернатор Житомирщини на порушення закону?

230

Представники визнаної судом недійсною  Громадської ради при Житомирській ОДА хочуть, щоб їх перезатвердили розпорядженням губернатора на підставі старих документів. Тобто завідомо піти на порушення законодавства. Водночас це дасть їм змогу залишитися у громраді із тим же статусом (голови або заступника) без перевиборів.

Про це йдеться у листі колишньої голови ради Наталії Волинець до голови ОДА, що є у розпорядженні "Першого житомирського".

"Наразі необхідно… прийняти і оприлюднити розпорядження голови ОДА щодо затвердження персонального складу Громадської ради згідно протоколу установчих зборів від 11.07.2019", – написала Наталія Волинець.

Однак у постанові суду зазначається, що установчі збори 11 липня проходили з порушеннями: "факт порушення вимог чинного законодавства з підготовки до проведення установчих зборів знайшов своє підтвердження під час розгляду вказаної справи, що призвело до прийняття відповідачем протиправного рішення".

Таким чином затвердження нового-старого розпорядження на основі протоколу неправомірних установчих зборів буде завідомо незаконним.

У цьому переконаний юрист, який довів незаконність Громадської ради, Ігор Ржешніовецький.

"Я чув про такі переговори та наміри. Але на яких підставах можна поновити склад? Навіть не юристу зрозуміло, що так бути не може. Адже було більше 10 порушень. Зокрема, під час голосування порушили процедуру рейтингового голосування. Дійство, яке відбулося, було без дотримання законодавства", – розповів юрист.

Також Ігор Ржешніовецький додав, що недійсність Громадської ради визнали суди першої та другої інстанції. Нараді справа перебуває в касаційному суді:

"Суд першої інстанції прийняв рішення, яким визнав неправомірним розпорядження голови ОДА про затвердження складу ради. Суд другої інстанції залишив в силі суд першої інстанції. ОДА на виконання рішення суду скасувала розпорядження про затвердження складу ради. Далі розглядатиметься касаційна скарга – заперечення на рішення апеляційного суду. Але рішення суду набрало законної сили і діє".

Читайте також: з 1 квітня Громадська рада при Житомирській ОДА недійсна.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here