Home Політика Експерти: Тимошенко не уникнути в’язниці

Експерти: Тимошенко не уникнути в\’язниці

136
0

Українські політичні експерти сходяться на думці, що екс-прем’єр України Юлія Тимошенко отримає тюремний термін.

"Судячи з того, як розвивається і сам судовий процес, і внутрішня політична ситуація навколо процесу, різкі осуди Юлії Володимирівни збільшуються", – сказав директор Центру політичних досліджень Пента Володимир Фесенко на прес-конференції в понеділок.

На думку політолога, звинувачення, яке висунуто проти Тимошенко, "зменшує можливість м’якого виходу" з цього процесу.

Він зазначив, що амністувати Тимошенко за тією статтею, за якою її судять, неможливо.

Фесенко прогнозує, що з цієї ситуації можливі два виходи – або перекваліфікувати звинувачення, або повернути справу на дорозслідування. Причому він підкреслив, що повернути кримінальну справу проти Тимошенко на дорозслідування теоретично можливо, однак для цього необхідно "політичне рішення".

"Що стосується засудження (Тимошенко), то це цілком можливий варіант", – переконаний політолог.

Зі своїм колегою не погодився директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський. За його словами, достатньо прочитати Кримінальний кодекс, де чітко вказано, що суддя має право призначити покарання "менше меншого". Тобто покарання менше від того, що передбачено КК.

"Я вважаю, що це найкращий варіант і для влади, і для Тимошенко. Вважаю його цілком імовірним", – сказав Погребинський.

У свою чергу, директор соціологічної служби Український барометр Віктор Небоженко висловив упевненість у тому, що Тимошенко все-таки посадять у в’язницю.

"Що стосується Тимошенко – її посадять, і це видно", – сказав Небоженко.

У зв’язку з цим у експерта викликає побоювання питання життя Тимошенко. "З цього моменту виникає питання – чи не станеться з нею те саме, що сталося із Георгієм Гонгадзе", – сказав Небоженко.

За словами експерта, такий розвиток ситуації стане причиною політичної кризи, яку свого часу пережив президент України Леонід Кучма, оскільки нинішнього президента будуть звинувачувати в тому, що він не зумів забезпечити і гарантувати безпеку у в’язниці.

Як повідомлялося, партія Батьківщина заявила, що зібрала понад мільйон підписів за звільнення Тимошенко.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here