Home Політика «Фінансування капітальних ремонтів гуртожитків має відбуватись тільки за рахунок державного бюджету», –...

«Фінансування капітальних ремонтів гуртожитків має відбуватись тільки за рахунок державного бюджету», – Геннадій Зубко

97

Фінансування капітального ремонту гуртожитків за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів у співвідношенні 50/50 відсотків на практиці не виконується.

Так в 2012 році з державного бюджету було виділено 60 млн. гривень на фінансування капітального ремонту гуртожитків, але з цих коштів було використано лише 8 млн., тобто 9 % з загального фінансування. 

Тому народний депутат України Геннадій Зубко пропонує виділяти кошти на фінансування капітального ремонту гуртожитків лише з Державного бюджету, у зв’язку із тим, що місцеве самоврядування не фінансує зі свого боку ремонти гуртожитків взагалі.

Про це він заявив під час комітетських слухань з питань житлової політики.

Також Геннадій Зубко пропонує розробити законопроект з метою врегулювання прав людей, які тимчасово проживають в гуртожитках, та тих, які отримали право на приватизацію.

Крім того, потрібно передбачити в Законі, аби гроші із компенсації вартості передачі гуртожитку ішли на придбання або будівництво тимчасового житла, проблема із наявністю якого в Україні постала наразі досить гостро.

«На даний момент створена та працює робоча група, яка вже займається питанням гуртожитків. Пропоную також створити паралельно робочу групу в комітеті ЖКГ, до якої увійдуть народні депутати України та представники громадських організацій. На сьогодні в країні є криза із тимчасовим житлом, із передачею гуртожитків, із їх ремонтом і фінансуванням, тому усі питання, які сьогодні у нас є на законодавчому рівні, ми повинні оперативно врегулювати», – зауважив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що Мінрегіонбуд розробив ряд змін до Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015». Вони передбачають надання товариствам, утвореним у результаті приватизації, до статутного капіталу яких включено гуртожитки, компенсації за передачу цих гуртожитків у власність територіальних громад та проведення капітального ремонту 745 гуртожитків в Україні.

Прес-служба Народного депутата України

Геннадія Зубка (фракція ВО «Батьківщина»)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here