Home Політика Геннадій Зубко: «50% транспортної субвенції Житомирщини має іти на ТТУ»

Геннадій Зубко: «50% транспортної субвенції Житомирщини має іти на ТТУ»

83

Перерозподілити державну субвенцію на компенсацію пільгового проїзду таким чином, аби обласний центр отримав 50% коштів, повинна Житомирська обласна рада. Ініціювати перерозподіл візьметься фракція «Фронту Змін» на найближчій сесії. Це єдиний шлях швидкого вирішення питання із хронічною заборгованістю із зарплатні працівникам ТТУ. А далі потрібно ухвалити системні рішення, які оживлять Трамвайно-тролейбусне управління.

Про це на зустрічі з працівниками ТТУ заявив народний депутат України Геннадій Зубко.

«Житомирське ТТУ перевозить левову частку всіх пільговиків в області, але при цьому з 53 млн грн субвенції з держбюджету ТТУ отримує тільки 17 з половиною мільйонів. Але й ці кошти надходять не повністю – повідомив депутат-мажоритарник з Житомира. – Я отримав відповідь на свій депутатський запит щодо виділення субвенцій на ТТУ від Міністерства фінансів, від Держказначейства, не отримав відповідь тільки від нашої обласної адміністрації. Напевне, їм ця тема не цікава. Я говорив у Міністерстві фінансів про можливість збільшення транспортної субвенції для Житомирщини, але почув зустрічне запитання – скажіть, якщо ми збільшимо субвенцію області до 60 мільйонів, ви впевнені, що саме Житомирське ТТУ отримає більше грошей. Я сказав, що ні, я не впевнений. Тому ми наполягаємо і фракція «Фронту Змін» ініціюватиме це питання, щоб на найближчій сесії облради принцип розподілу транспортної субвенції був змінений і ТТУ отримувало більшу суму з бюджету. Хоча ми розуміємо, що це тимчасове рішення», – каже Геннадій Зубко.

Народний депутат заявив, що вже зараз розробляє законопроект про монетизацію пільг і планує зробити усе можливе, щоб субвенція на перевезення не розподілялась у ручному режимі.

«Також я вимагаю включити мене до робочих груп щодо вирішення фінансових проблем ТТУ і щодо формування транспортних маршрутів в Житомирі. Були обіцянки прибрати приміські маршрутки із центру міста, але досі нічого у цьому напрямку не зроблено», – наголосив Зубко.

Нагадаємо, що працівники ТТУ ще не отримали заробітну плату за листопад минулого року. Кілька днів тому вони пікетували обласну адміністрацію із вимогою виплатити їм гроші.

На сьогоднішній зустрічі з працівниками ТТУ був також присутній міський голова Житомира Володимир Дебой. Водії тролейбусів звернули його увагу на неприбраний сніг на зупинках, через що транспорт не може під’їхати до тротуару, а літнім людям важко заходити в тролейбус. Одна з жінок-водіїв, яка кілька місяців як і інші співробітники ТТУ не отримувала зарплати, закинула очільнику міста, що влада змушує їх іти на злочин: «Ми виходимо на маршрут голодними і перевозимо школярів і пенсіонерів. Вибачте, але я вважаю, що це більший злочин, ніж сідати за кермо нетверезим».

Прес-служба Народного депутата України

Геннадія Зубка (фракція ВО «Батьківщина»)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here