Home Політика Геннадій Зубко відстоюватиме Житомирський педліцей у Верховній раді

Геннадій Зубко відстоюватиме Житомирський педліцей у Верховній раді

128

Сьогодні, 12 червня, під час сесії Житомирської обласної ради під стінами ОДА зібралися пікетувальники. Учні Житомирського обласного педліцею разом із батьками вимагали припинити ліквідацію навчального закладу.

Ще в грудні минулого року на сесії обласної ради вирішили перетворити відомий в області ліцей на школу-інтернат. Адже серед типів навчальних закладів, які повинні фінансуватися з обласного бюджету, педагогічні ліцеї або ліцеї-інтернати відсутні. Фінансування даного навчального закладу суперечить с. 90 Бюджетного Кодексу України.  Щоб заклад не залишився без фінансування, його вирішили перейменувати на «Житомирську загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів «Нова генерація». 

Однак учні навчального закладу та їхні батьки не хочуть, аби педагогічний заклад перетворювали на інтернат. Відстояти свої права вони прийшли до стін облдержадміністрації.

За підтримкою люди звернулися до народного депутата України Геннадія Зубка. Депутат вже давно ініціював це питання. Він подавав свій законопроект «Про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України», в якому передбачалася поправка – до ряду навчальних закладів, які фінансуються з державного бюджету, додати «ліцей-інтернат», «гімназію-інтернат» та «колегіум-інтернат», передає прес-служба Геннадія Зубка.

Проте проект повернули після реєстрації.

12 червня Геннадій Зубко поспілкувався з пікетувальниками і запевнив, що зробить усе можливе, аби допомогти навчальному закладу. Насамперед, він клопотатиметься про включення даного питання до порядку денного на пленарні засідання наступного тижня.

«В такому стані опинилися близько 56 ліцеїв по всій Україні. Тому підняття цього питання дуже важливе не лише на рівні Житомира й області, а й на рівні всієї країни. Моє завдання – щоб погоджувальна рада прийняла рішення про включення цього питання до порядку денного на наступній сесії», – зазначив депутат.

Утім обласна влада знайшла можливість профінансувати педліцей до вересня.

«Якщо будуть прийняті зміни до Бюджетного Кодексу, можна буде змінити ситуацію на обласному рівні. Якщо ж вирішити на законодавчому рівні не вдасться, ми проконтролюємо, щоб було дофінансування дітей, які вже навчаються, та збереження назви Житомирський обласний педагогічний ліцей у дипломах. Ми поки що не можемо говорити про наступні роки, але діти, які вже навчаються, мають закінчити той заклад, до якого вони вступали», – сказав депутат, звертаючись до батьків і учнів.

За наполяганням опозиційних фракцій на сесії Житомирської обласної ради було прийнято рішення створити робочу групу з депутатів, яка працюватиме над тим, щоб довчити учнів, зберегти не лише колектив навчального закладу, а й освітній рівень ліцею.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here