Home Політика Геннадій Зубко зареєстрував законопроект, який полегшить процедуру розмитнення гуманітарної допомоги

Геннадій Зубко зареєстрував законопроект, який полегшить процедуру розмитнення гуманітарної допомоги

96

Проблема із розмитненням гуманітарної допомоги, яка приходить благодійним та релігійним організаціям України, на сьогодні є однією із найбільш актуальних для інвалідів, пенсіонерів та дітей-сиріт, які отримують цю допомогу.

Про це йшла мова на круглому столі в Житомирі, за яким зустрілись отримувачі гуманітарної допомоги, керівники громадських, релігійних організацій, представники митниці, депутати обласної ради та народний депутат України Геннадій Зубко.

У Житомирі вже кілька місяців стоять до 40 вантажів гуманітарної допомоги, які не можна розмитнити через недосконале законодавство та помилки у документах, допущені чиновниками. Після того, як з вини держави гуманітарна допомога не розмитнюється, її перевозять на склад митниці. Отримувачі допомоги мають платити за кожен день зберігання вантажу, хоча їхньої вини у тому, що вони не можуть його отримати, немає.

Це спонукало народного депутата Геннадія Зубка зареєструвати проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу», який передбачає методику мовчазної згоди для міністерства соціальної політики у визнанні вантажу гуманітарної допомогою.

«Якщо благодійна організація подала документи до міністерства соціальної політики, то протягом 15 днів вони мають розглянути ці документи і дати відповідь: визнавати чи не визнавати вантаж гуманітарною допомогою. Якщо вони вирішать відмовити – мають вказати причину, чому відмовлено. Якщо за 15 днів відповідь не приходить із міністерства соцполітики, то благодійна організація може звернутись до митниці і почати розмитнювати вантаж», – прокоментував свою ініціативу Геннадій Зубко.

Також Геннадій Зубко звернувся до представників митниці на круглому столі, аби вони надали інформацію про те, чи провозять на Житомирщині під прикриттям гуманітарної допомоги контрабанду.

«Ми чули від міністра соціальної політики Наталії Королевської про те, що під видом гуманітарної допомоги в Україну ввозять контрабанду. Надайте нам офіційну інформацію про те, скільки разів у нас зупиняли гуманітарну допомогу та знаходили там контрабанду», – зауважив Геннадій Зубко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here