Home Політика Іноземці зможуть стати е-резидентами України

Іноземці зможуть стати е-резидентами України

214

Іноземний громадянин, е-резидент України зможе мати електронний підпис, реєстраційний номер облікової картки платника податків, відкрити рахунок у банку та мати доступ до адміністративних послуг.

25 червня уряд ухвалив постанову, яка дає зелене світло проекту е-резидентства.

З 1 липня розпочинається експеримент із реалізації та запровадження даного проекту. Також затверджений відповідний Порядок.

Е-резидентство – особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надає йому можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні.

Проект створюється для представників креативної індустрії – ІТ, маркетинг, реклама, геймінг.

Згідно з постановою, Міністерство цифрової трансформації впродовж двох місяців має подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо прийняття актів, необхідних для запровадження експерименту та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають з цієї постанови. Протягом трьох місяців – визначити перелік держав для запровадження експерименту та забезпечити створення та функціонування системи «Е–резидент», що стане частиною порталу Дія.

У Мінцифри передбачають, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here