Home Політика Кабмін хоче відрізати Тимошенко й Луценку шлях до амністії

Кабмін хоче відрізати Тимошенко й Луценку шлях до амністії

88
0

Кабінет міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону "Про амністію в 2012 році".

Цим законопроектом передбачено оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які вчинили злочини невеликої тяжкості або є найбільш незахищеними і вразливими в соціальному плані, зокрема, на неповнолітніх, а також жінок і чоловіків, які мають дітей у віком до 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами, інвалідів першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, повідомляє УНІАН.

Внаслідок застосування амністії, згідно з положеннями законопроекту, з місць позбавлення та обмеження волі передбачається звільнити близько 1,5 тис. чол. зазначеної категорії.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "прийняття цього закону дозволить зменшити кількість осіб, які в даний час відбувають покарання в місцях позбавлення та обмеження волі та не становлять значної суспільної небезпеки, і сприятиме поліпшенню матеріально-побутових умов тримання засуджених".

"Цей важливий акт держави сприятиме утвердженню гуманних засад у суспільстві", – йдеться в записці.

Законопроектом передбачено, що амністія не може бути застосована до осіб, зокрема, засуджених за перевищення влади або службових повноважень за обтяжуючих обставин (частини 2 і 3 статті 365 КК України 2001 року (екс-прем’єр Юлія Тимошенко засуджена саме за цією статтею – УНІАН) , а також за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою (частина 5 статті 191 КК України 2001 року (за цією статтею засуджено екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка).

 

Previous articleЖитомирського підприємця оштрафували за оманливу рекламу
Next articleМіліція перевіряє інформацію кандидата в депутати про неправдиві агітки

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here