Home Політика Кандидат у нардепи готовий викласти третину мільйона гривень за тисячу голосів

Кандидат у нардепи готовий викласти третину мільйона гривень за тисячу голосів

75
0
На майбутніх парламентських виборах будуть опробовані нові схеми фальсифікацій, зокрема, "тоталізатор", коли виборці ставлять ставки на певного кандидата і, якщо він переможе, отримують грошову винагороду.
 
Проте, як з’ясувалося, знайти людину, яка зайнялась би порушеннями виявилося досить складно, повідомляє ТСН з посиланням на "Сьогодні". 

"Ну, а чого ви так пізно звертаєтеся? Ну, хіба що ми вам можемо черги створити на дільниці, щоб менше проголосувало за ваших конкурентів в годину пік. А вкидання бюлетенів зараз не вийде – камери скрізь будуть стояти", – пояснює Микола, який давав оголошення "Допоможу з організацією заходів на вибори".

У свою чергу, Руслан, який "працює соціологом на виборах", одразу перейшов до конкретики. "Що саме ви хочете? Наприклад, коли я працював на попередніх виборах, то у нас була така схема: один з членів комісії, пов’язував на шию хустку або у нього була певного кольору яскрава краватка. До нього підходили найняті люди без прописки в цьому окрузі, він їм видавав бюлетені, і вони ставили галочку за потрібного кандидата".

Як розповідають люди, близькі до реальних кандидатів, в цьому році спробують випробувати зовсім нові схеми.

"Чув, що збираються організовувати тоталізатор. Приймаються ставки на перемогу потрібного кандидата. Якщо він переможе, то кожен гарантовано отримує 200-300, а краще 400 грн. Люди ставлять, приміром, по 5 грн. і отримують жетончик. І вже вони гарантовано проголосують за цього кандидата і з жетончиком прийдуть за грошима. Причому довести щось буде абсолютно неможливо", – розповідає джерело.

Ще одна схема – липові соціологи, коли біля виходу з ділянки стоятиме спеціальний соціолог, який зробить вигляд, що проводить екзит-пол.

"Насправді у нього будуть списки виборців, з якими вже провели попередню роботу. Люди будуть підходити до соціолога і говорити пароль, скажімо, фразу: "Ви Світлана?" і показувати фото з галочкою в бюлетені. Якщо все вірно, їм видадуть кольоровий папірець і скажуть, куди йти за грошима", – продовжило джерело.

Крім того, наймають і спостерігачів через інтернет. Обіцяють у день голосування платити по 200-300 грн., тому людина буде зобов’язана проголосувати саме того кандидата, за яким і "спостерігала".

У свою чергу, в комітеті виборців України (КВУ) говорять, що середня ціна за голос – 150-300 грн.

"Все залежить від того, де вибори, який округ. У районних центрах і селах платять менше. А у великих містах за голос можна отримати і 400 грн.", – додав голова КВУ Олександр Черненко.

Ще 10% від загальної суми йдуть посередникам і, якщо треба, членам комісії. Виходить, що за тисячу голосів з відсотком посереднику доведеться викласти 330 тисяч гривень. За ці гроші можна купити непоганий позашляховик. 

 

Previous articleПредставники Житомирщини потрапили на сторінки енциклопедії
Next articleЛікарня на Житомирщині отримала сучасний реанімобіль

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here