Home Політика Комітет виборців України – про організацію

Комітет виборців України – про організацію

359

 Всеукраїнська громадська організація "Комітет Виборців України" (КВУ) – незалежна громадська організація, нейтральна до політичних партій та виборчих блоків. КВУ діє на засадах добровільності, рівності своїх членів, самоуправління, законності і гласності. Дата створення КВУ – 20 лютого 1994 року.

Місія КВУ – Активізація громадян до участі в управлінні державою та реалізації їх конституційних прав. Метою діяльності організації є не лише допомога конкретним людям у вирішенні їх конкретних питань, а й ініціювання інституційних змін, які могли б наблизити українське суспільство до демократичних стандартів.

КВУ здійснює діяльність відповідно до таких основних напрямків:

1. Демократичний моніторинг

КВУ проводить моніторинг виборчих кампаній в Україні, а також моніторинг діяльності обраних осіб та демократичних інституцій, що включає в себе: аналіз виконання передвиборчих обіцянок та відповідності їх діяльності загальноприйнятим демократичним нормам.

2. Активний громадянин

Цей напрямок включає в себе програми, пов‘язані з підвищенням правової грамотності та активності громадян у сфері захисту своїх прав та інтересів. Серед них найбільш актуальними є програми розвитку громад, а також надання консультаційних послуг населенню у громадських приймальнях.

3. Просвіта громадян

КВУ приділяє значну увагу просвіті виборців під час виборчих кампанії щодо особливостей виборчого законодавства та механізмів захисту прав виборців. Також КВУ проводить просвітницькі кампанії і в період між виборів, наприклад щодо Конституції України, закону про місцеве самоврядування, ідміністративно-територіальної реформи і т.і.

Структура КВУ

КВУ має демократичну структуру управління. Найвишим керівним органом КВУ є З‘їзд, який скликається не рідше, ніж раз на 3 роки. В період між З’їздами вищим органом управління Організації є Правління КВУ, яке збирається не рідше, ніж 3 рази на рік. Правління ВГО КВУ складається з:

• Голови ВГО КВУ та його заступників.

• Членів Правління ВГО КВУ, які є головами обласних відділень

Правління КВУ:

• обирає Голову Правління ВГО КВУ, затверджує його заступників;

• призначає виконавчого директора КВУ

• приймає рішення про ліквідацію чи реорганізацію місцевих осередків.

Регіональна структура КВУ

Регіональна структура КВУ складається з кількох рівнів: обласних, районних, міських відділень. Станом на 2008 рік вона нараховує 125 відділень оізного рівня в усіх регіонах України.

Наглядова рада КВУ:

Наглядова рада є органом ВГО “Комітет виборців України”, який здійснює контроль за діяльністю керівних органів організації та захист охоронюваних законом інтересів. Метою діяльності Наглядової ради є сприяння реалізації статутних завдань ВГО “Комітет виборців України” та контроль за їх виконанням. VII черговий з‘їзд КВУ затвердив склад Наглядової Ради, до якої увійшли:

Анатолій Ткачук – Заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України;

Марина Ставнійчук – Заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента в Конституційному Суді;

Олексій Кошель – Заступник Голови партії "Єдиний Центр" з питань аналітики;

Вадим Денисенко – Головний редактор тижневика “Коментарі”;

Віктор Небоженко – Керівник соціологічної служби "Український барометр";

Інформація з офіційного сайту організації

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here