Перший президент незалежної України Леонід Кравчук вважає, що Біловезька угода про розпад СРСР і через 20 років не оцінена по-справжньому.
В інтерв’ю bbc.ua він також дав зрозуміти, що не перевищив повноваження, підписуючи тоді угоду про створення Союзу незалежних держав.
"Угода вступає в дію після схвалення Верховною Радою. Я підписав, але цей підпис був недійсним, доки не проголосувала Верховна Рада, не ратифікувала", – сказав Кравчук.
"Через деякий час Верховна Рада обговорила те, що я підписав, – і проголосувала за цей акт", – нагадав він.
Перший президент України наголосив: "Це перший в історії цивілізації випадок, коли імперія розпалась без війн".
"Ми сперлись на Конституцію, на міжнародне право і прийняли рішення, яке ратифікували парламенти і яке вступило в силу через мирний шлях", – пояснив він.
"Ми прийняли рішення, яке дало можливість скласти ядерну зброю України, Білорусі й Казахстану. У світі зменшилася загроза ядерної війни", – зазначив Кравчук.
"Тобто Біловезька угода – вона ще не оцінена по-справжньому. Біловезька угода – це світовий процес, це глобальний процес", – переконаний він.
Як відомо, 8 грудня 1991 року у Білорусі, у Біловезькій пущі під Брестом, президент Росії Борис Єльцин, президент України Леонід Кравчук і голова Верховної Ради Білорусі Станіслав Шушкевич підписали угоду, яка стала юридичним оформленням розпаду СРСР.