Home Політика КВУ прогнозує, що в сумі кандидати у депутати витратять на агітацію $1...

КВУ прогнозує, що в сумі кандидати у депутати витратять на агітацію $1 мільярд

83
0
Комітет виборців України прогнозує, що сумарний обсяг витрат кандидатів у депутати Верховної Ради за мажоритарними округами на виборчу кампанію складе близько одного мільярда доларів, повідомив голова правління КВУ Олександр Черненко.
 
"Основні розтрати в цій виборчій кампанії припадуть на мажоритарні округи. Якщо допустити, що на кожному окрузі є 2-3 кандидати, які витратять на свою кампанію близько 1-2, а деякі і 5 млн доларів, то витрати за всіма 225-ма округами сягнуть 1 млрд доларів", – заявив він, пише Корреспондент з посиланням на Українські новини.
 
Однак, за його словами, витрати партій будуть набагато меншими в порівнянні з виборчою кампанією до Верховної Ради в 2007 році. Так відбувається, оскільки тоді діяла пропорційна система, і кандидати обиралися до парламенту виключно за партійними списками, що сприяло великим затратам партій на агітацію.
 
Примітно, що при цьому загальна сума витрат на виборчу кампанію перевершить показники 2007 року в першу чергу за рахунок мажоритарників. Незважаючи на те, що виборчі грошові фонди партій і кандидатів в основному залишаються закритими, продовжують функціонувати так звані благодійні фонди різних кандидатів.
 
Черненко також додав, що закритість наповнення виборчих фондів не сприяє прозорості та чесності виборчої кампанії.
 
Як повідомлялося вчора, 9 серпня, експерти підрахували, що проведення виборчої кампанії в Україні коштує від 30 до 70 млн доларів.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here