Home Політика Ліквідувати обласні та районні адміністрації планують в Україні найближчим часом

Ліквідувати обласні та районні адміністрації планують в Україні найближчим часом

105
0

Завтра у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи.

Про це під час виступу на Дні діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади сказав Президент України Петро Порошенко, передає 5 канал.

"Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України", – наголосив він.

За його словами, законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.

"На місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування", – зазначив глава держави.

Порошенко підкреслив, що децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

 


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here