Home Політика Марш мільйонів у Москві завершився масовими зіткненнями

Марш мільйонів у Москві завершився масовими зіткненнями

74
У неділю, 6 травня, за день до інавгурації Володимира Путіна в Москві відбувся опозиційний Марш мільйонів, в якому взяли участь близько 50 тисяч осіб.
 
У порівнянні з мітингами після парламентських і президентських виборів, нинішня акція протесту завершилася масовими зіткненнями з поліцією і затриманнями сотень демонстрантів, пише Корреспондент.net.
 
Організатори Маршу, зібравшись на Болотній площі, оголосили "сидячий політичний страйк" і зажадали скасувати інавгурацію Путіна і надати опозиції прямий ефір на федеральних телеканалах.
 
Водночас, кілька десятків людей спробували прорвати поліцейське оточення і вирушити до Кремля в бік укріпленого збиральною технікою та кількома рядами ОМОНу Великого Кам’яного моста. Проте поліцейські припинили спробу демонстрантів, після чого почали затримувати пікетників.
 
У поліцію полетіли фаєри, держаки прапорів, пляшки з водою, банки і бананова шкірка. Вимоги розійтися і щільний кордон поліції натовп зустрів імпровізованим щитом із залізних огорож.
 
Після години штовханини поліція відтіснила решту людей від кінотеатру Ударника за канал, і натовп зменшився. Через півтори години після початку розгону на набережній каналу залишилося близько 1000 осіб, які відповіли на заклик не йти з площі до інавгурації Путіна в понеділок. Вони встановили намет і сіли на асфальт. Поліція відтіснила і взяла їх у щільне кільце, вихоплюючи і несучи найбільш активних.
 
Після години маневрування, затримань і спроб побудувати барикади з туалетних кабінок залишки натовпу розсіялися. Лідери опозиції заявили, що до сутичок призвели дії провокаторів. Влада у свою чергу зазначає, що поліція діяла занадто м’яко щодо порушників правопорядку.
 
У ході зіткнень поліція затримала понад 400 осіб. Серед них виявилися опозиційні політики Олексій Навальний, Сергій Удальцов і Борис Нємцов. За даними влади, в результаті бійок постраждали близько 30 правоохоронців. Про кількість постраждалих серед демонстрантів не повідомляється.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here