Home Політика Міністр: Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися

Міністр: Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися

85
Мінрегіон розробив принципову систему взаємостосунків споживача та виконавця послуг, що відображається у проведенні системної комунальної реформи. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк під час засідання Кабінету міністрів, повідомляє Українська правда.
 
"По суті, саме поява ефективного власника – єдиний шлях до формування справедливого тарифу з утримання будинків. Формуючи тариф, ми повинні продовжувати реформування галузі та забезпечити дієвий контроль з боку споживачів послуг", – заявив він.
 
"Що саме пропонується: постачальник послуг пропонує перелік послуг, куди входить обов’язковий санітарний мінімум та додаткові послуги з благоустрою. Споживач в особі колективного власника чи уповноваженого власниками представника погоджує перелік і вартість цих послуг. Також споживач забезпечує контроль якості та повноти виконання договору", – сказав міністр.
 
"При чому якщо послуга не надана – вона не повинна оплачуватися. Якщо послуга надана не в повному обсязі – оплата повинна бути перерахована", – заявив Близнюк.
 
За словами голови Мінрегіону, відомство зараз розробляє Порядок доведення інформації про тарифи до споживачів, що має гарантувати отримання ними вичерпних відомостей про перелік житлово-комунальних послуг, структуру ціна і тарифів, їх зміну з детальним обґрунтуванням (за необхідності), чіткий регламент врахування думки громадян.
 
Також вносяться зміни в Порядок затвердження тарифів, стосовно обов’язковості отримання висновку Держінспекції з контролю за цінами, повідомляє Мінрегіон.
 
"Відповідним розпорядженням уряду необхідно закріпити за облдержадміністраціями обов’язковість моніторингу рішень органів місцевого самоврядування про підвищення тарифів і надання цієї інформації Мінрегіону для узагальнення", – зазначив Близнюк.
 
"Проекти згаданих нормативно-правових актів протягом тижня будуть направлені на погодження до центральних органів влади та, після узгодження, до Кабінету міністрів", – додав Близнюк. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here