Home Політика На Кабмін чекають звільнення?

На Кабмін чекають звільнення?

108
0

2 листопада, коли президент Віктор Янукович планує прийти на засідання Кабінету міністрів, можуть бути звільнені деякі міністри.

Про це пише газета "Сегодня".
 
Джерело в керівництві Партії регіонів підтвердило, що середа буде не рядовим днем у роботі Кабміну, але не сказало прямо, чи будуть відставки чи просто критика.
 
На думку видання, можуть бути звільнені міністри: освіти Дмитро Табачник, культури Михайло Кулиняк, оборони Михайло Єжель, фінансів Федір Ярошенко й охорони здоров’я Олександр Аніщенко, – вони останнім часом піддавалися критиці.
 
Табачник чергове припущення про свою відставку прокоментував так: "Я написи на парканах не читаю".
 
У його оточенні говорять, що останнім часом "ніяких тривожних дзвінків із Банкової не надходило". "Але несподіванки бувають", – додало джерело.
 
"У нас проколів і затримок за національним планом реформ на порядок менше, ніж в інших міністерствах", – сказав інший співробітник МОН.
 
Що стосується Аніщенка, то питання його відповідності займаній посади Азаров ставив ще в серпні, тоді міністерство звинувачували у зриві закупівлі вакцин. Хоча джерела газети в Адміністрації президента говорили, що шум навколо Аніщенка пов’язаний зі спробами міністра перекрити корупційні схеми закупівлі ліків.
Ярошенка президент попереджав ще в травні: "Федоре Олексійовичу, враховуючи що я сокиру вже здійняв над Вами, думайте весь час, щоб я її не опустив".
 
У вересні Янукович нагадав голові Мінфіну: "Підприємства-паразити продовжують збагачуватися на українцях. Не грайтеся із мною".
 
А на початку жовтня в Мінфін прийшла перевірка у складі Генпрокуратури, СБУ, податкової, КРУ. Тоді ж пішли чутки, що Ярошенка знімуть із посади і призначать на неї або нинішнього главу СБУ Валерія Хорошковського, або главу КРУ Петра Андрєєва.
 
І до Єжеля, за даними газети, в Адміністрації президента накопичилося багато запитань.
Політолог Вадим Карасьов не виключає звільнень: "Ярошенко взагалі – технічний міністр, він так і залишився заступником Азарова. А тут потрібна сильніша фігура, яка змогла б зарядити Мінфін на акумуляцію доходів, які потрібні країні та владі на виборах. Думаю, у це крісло посадять когось зі знакових фігур – більш самостійних".
 
"По Єжелю – просто армію треба зараз реформувати, а там нічого не відбувається. Крісло Кулиняки, очевидно, намагаються звільнити під Ганну Герман… Аніщенко: розумієте, Мінздоров’я – це нереформована корупційна чорна діра, туди треба ставити або хорошого фінансиста, або сильного лікаря. А ось Табачник поки ще потрібен як якийсь громовідвід. Думаю, його залишать", – вважає він.
 
А політолог Володимир Фесенко вважає, що "імовірність відставки усіх п’ятьох – 50% на 50%".

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here