Home Політика На проекті «Поліцейській офіцер громади» ми випробовуємо майбутню муніципальну поліцію – житомирський...

На проекті «Поліцейській офіцер громади» ми випробовуємо майбутню муніципальну поліцію – житомирський депутат-пропозиціонер Олександр Черняхович

814

Чому в Житомирі доцільно створювати власну муніципальну поліцію, скільки це коштує та як нині місцева влада допомагає МВС забезпечувати правопорядок – прокоментував для ПРОпозиціонери Клубу депутат Житомирської міської ради від «Пропозиції», радник міського голови Олександр Черняхович.

Понад 10 років тому в Житомирі була створена тоді ще муніципальна міліція, проте проєкт існував недовго, кількість міліціонерів була незначною. Структура працювала більшою мірою як охорона будівель міської ради. Адже законодавство в цій галузі недосконале.

«Муніципальна поліція для міста – це недешеве задоволення для місцевого бюджету. Але ефективність у підвищенні рівня правопорядку це виправдовує. До того ж, ми, як партійці «Пропозиції», виступаємо за подвійне фінансування за прикладом Литви: там поліція самоврядування фінансується з республіканського бюджету і бюджету самоврядування. Для збільшення чисельності працівників поліції, розвитку технічної бази підрозділів, матеріального заохочення працівників, поліпшення умов їхнього побуту використовуються також кошти, які одержані від підприємств, установ, організацій і громадян за надання їм послуг на договірній основі, а також від стягнення адміністративних штрафів, інших джерел. А поки що ми випробовуємо майбутню муніципальну поліцію на проекті «Поліцейській офіцер громади», який спільно з УМВС почав працювати близько року тому. І за рік експерименту ми бачимо позитивні зміни», – розповів депутат-пропозиціонер.

Протягом року в місті почали працювати 20 офіцерів громади, їхню кількість найближчим часом планують збільшити до 40.

«З міського бюджету ми виділили кошти на придбання 10 автомобілів для цього проєкту, ще 10 мають закупити державним коштом. Так само решту (форму, зарплату та інше) забезпечує держава. Раніше на весь Житомир було 3 патрулі і чекати поліцію на виклик доводилось 2-4 години. Зараз вони приїздять значно скоріше. В основному поліцейські працюють з попередженням чи реагуванням на домашнє насильство, частково дублюють функції дільничних. За ними закріплені певні території. Поліцейські громади підзвітні місту. Раз на півроку вони звітують, і таким чином місто може бачити, як працює поліція громади. Водночас ми очікуємо від парламенту ухвалення відповідної законодавчої бази для створення повноцінної муніципальної поліції», – додав Олександр Черняхович.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here