Home Політика На сьогодні в Житомирі призначене друге засідання суду по титановим кар’єрам

На сьогодні в Житомирі призначене друге засідання суду по титановим кар\’єрам

78

Менше, ніж за дві години, об 11.00 Житомирський обласний адміністративний суд  почне розглядати  позов НАК «Надра України" до Житомирської обласної ради стосовно рішення облради про скасування свого рішення про надання дозволу користування надрами (6 гектарів для видобутку титанових руд), яке було відмінено депутатами обласної ради за наполяганням громади 9 квітня 2013 року.

"Було вже перше засідання, суд перенесли на 29 травня через те, що потрібно дозбирати документи для уточнення справи. Про перше засідання громадськість та навіть депутати не знали, обласна рада нікого не повідомила, – написав на своїй сторінці 28 травня депутат облради Дмитро Кропачов.  – Позивач посилається на Рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009 7-рп/2009, в якому зазначено, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення , вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

При цьому Позивач замовчує той факт, що:
1) ця позиція викладена в мотивувальній частині названого Рішення Конституційного Суду України;
2) тоді як в резолютивній його частині вказано, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. І все, крапка, ніяких виключень".

Нагадаємо, що під тиском громадськості депутати обласної ради відмінили рішення щодо передачі землі під титанові кар’єри Фірташа на Житомирщині. Щоправда,зробили це не з першого і навіть нез другого разу, а лише тоді, коли кількасот протестувальників почали штурмом брати приміщення ОДА та вимагати своєї присутності на засіданні облради.

В травні стало відомо, що "Надра України" не здалися і через суд боротимуться за можливість таки будувати титанові карєри на землях кількох районів області.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here