Home Політика На Житомирщині завершується формування 8 нових ОТГ

На Житомирщині завершується формування 8 нових ОТГ

149

 Станом на 20 липня у Житомирській області від етапу обговорень можливого об’єднання до прийняття рішень щодо створення ОТГ перейшли 8 громад у Бердичівському, Чуднівському, Ружинському та Житомирському районах.


«Крок за кроком завершується процес утворення об’єднаних територіальних громад Житомирської області. З початку цього року нам вдалось запустити створення 8 ОТГ. Наразі ще триває процес обговорення можливого створення громад у Андрушівському, Черняхівському, Малинському, Коростенському, Новоград-Волинському та Коростишівському районах», – наголосив Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

З лютого 2018 року експерти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного «Програмою U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, активізували роботу із надання методичної та консультаційної підтримки процесу об’єднання. Отже, станом на 20 липня, маємо таку ситуацію:

1.           Гришковецька ОТГ Бердичівського району (громада знаходиться в очікуванні рішення ЦВК про призначення виборів);

2.           Райогородоцька ОТГ Бердичівського району (громада знаходиться в очікуванні рішення ЦВК про призначення виборів);

3.           Чуднівська ОТГ Чуднівського району (громада отримала позитивний висновок ОДА та проводить остаточні сесії рад);

4.           Вільшанська ОТГ Чуднівського району (громада отримала позитивний висновок ОДА та проводить остаточні сесії рад);

5.           Вчорайшенська ОТГ Ружинського району (громадою подано документи для отримання висновку ОДА);

6.           Швайківська ОТГ Бердичівського району (громадою подано документи для отримання висновку ОДА);

7.           Березівська ОТГ Житомирського району (громадою подано документи для отримання висновку ОДА);

8.           Сінгурівська ОТГ Житомирського району (громадою подано документи для отримання висновку ОДА).

Перебіг громадських обговорень та прийняття рішень місцевих рад цих громад не був легкий. Кожна з них виборювала право на життя, деякі громади робили це з чергової спроби, а в деяких районах на початку року навіть і не сподівались на створення ОТГ, а сьогодні вже мають результат.

«Особливістю утворення громад стало об’єднання зусиль та злагоджена взаємодія Олександра Ревеги, Народного депутата, Софії Томашевської, голови Бердичівської районної ради, Людмили Біляк, голови Ружинської райдержадміністрації, Петра Яригіна, голови Чуднівської райдержадміністрації, сільських голів, активних фермерів та підприємців, просто небайдужих жителів громад», – підсумував Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
 
Сьогодні документи на отримання висновку ОДА про відповідність Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання громад надала Сінгурівська перспективна ОТГ, яка об’єднає три сільські ради Сінгурівську, Коднянську та Озерянківську Житомирського району.

Нагадаємо, що 17 липня, Робоча група з внесення змін до Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад завершила формування Перспективного плану, який депутати обласної ради мають розглянути 26 липня на черговій сесії. Згідно цього плану 100% території регіону має бути покрито ОТГ, яких в кінцевому варіанті має бути 64. На сьогодні вже створено в області 45 громад.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here