Home Політика Нацбанк дозволив ввозити в Україну валюту сумнівного походження

Нацбанк дозволив ввозити в Україну валюту сумнівного походження

114
У Нацбанку встановили новий порядок переміщення валюти через кордон України.
З 31 серпня фізичні особи-нерезиденти та юридичні особи зможуть ввозити готівкову іноземну валюту в Україну без наявності документів, що підтверджують її зняття з банківських рахунків.
 
Не знадобляться ці документи і при вивозі валюти, пише "Комерсант-Україна".
Про це йдеться в постанові N312, якою НБУ змінив правила переміщення готівки і банківських металів через митну територію України. Цей документ був зареєстрований в Мін’юсті 14 серпня, повідомляє Українська правда.
 
Експерти відзначають, що нові правила збільшать надходження в країну готівкових коштів сумнівного походження, власників яких зацікавлять високі ставки депозитів в українських банках.
 
Однак вони також полегшать наступне виведення коштів через юридичних осіб.
Ці зміни регулятор здійснив під виглядом боротьби з готівковим обігом коштів.
 
"Враховуючи загальносвітову тенденцію швидкого розвитку безготівкових платежів, що характеризує рівень розвитку ринкових відносин, заходи Нацбанку сьогодні спрямовані на зростання безготівкових розрахунків в Україні", – заявила начальник управління методології валютного регулювання НБУ Людмила Чепінога.
 
"Тепер фізична особа-нерезидент має право вивозити з України готівку в сумі, що перевищує 10 тис. євро, тільки в тій кількості, яка була нею раніше ввезена та письмово задекларована митному органу", – зазначила вона.
 
Вимога письмового декларування фізичними особами, як резидентами, так і нерезидентами, ввезення/вивезення сум готівкових понад 10 тис. євро існує з 2008 року.
"Основне нововведення – необов’язковість пред’явлення джерела походження коштів нерезидентом при ввезенні валюти в Україну", – вважає голова правління Астра Банку Михайло Власенко.
 
Таким чином, фізособа-нерезидент зможе ввезти в Україну навіть кошти, отримані за кордоном нелегально.
 
Експерти звертають увагу на те, що нововведення не випадково впроваджуються під час виборчої компанії.
 
"Всі знають, що на вибори завжди завозиться "чорний нал". Тепер будь-який Іван Іванович провезе у валізі будь-яку суму, – розповів один з юристів. – Наскільки це відіб’ється на обсязі тіньового ринку країни, на якому і так обертається десята частина світового обсягу готівки доларів, подивимося в найближчі місяці". 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here