Home Політика Незаконне знищення тварин стане кримінальною справою

Незаконне знищення тварин стане кримінальною справою

93
Депутат від НУ-НС Микола Кульчинський вніс на розгляд парламенту законопроект, який би регулював процес придбання та утримання домашніх тварин, а також ситуацію з бездомними собаками та котами. Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Ліга:Закон.
 
Цей документ зокрема пропонує заборонити всі методи винищення тварин, крім евтаназії.
 
Причому необхідність застосування евтаназії має підтверджуватися письмовим висновком виконавчого органу місцевого самоврядування та узгоджуватися із місцевими зоозахисним благодійним та суспільним організаціям.
 
Також у документі йдеться про заборону розводити домашніх безпородних тварин; пропонується ввести кримінальну відповідальність для тих, хто незаконно знищує тварин.
 
Так само кримінальна відповідальність та грошове стягнення загрожуватиме тим, хто вбиває бездомних тварин з метою споживання або використання шкіри та хутра.
 
Стосовно собак небезпечних порід – згідно проекту закону, для їх придбання громадянам необхідно підготувати ряд документів, таких як: довідка з психоневрологічного диспансеру про можливості утримання такої тварини; довідку з наркологічного диспансеру, про те,що даної особи немає на обліку; довідку дільничого міліціонера відносно благополуччя родини.
 
Також людині, що бажає придбати таку собаку, має бути не менше 18 років.
 
Автор законопроекту пропонує також запровадити адміністративну відповідальність за вигулювання собак небезпечних порід у громадських місцях без повідця та намордника.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here