Home Політика Низка газових компаній продаватимуть газ дешевше, ніж 6,99 грн

Низка газових компаній продаватимуть газ дешевше, ніж 6,99 грн

Газові компанії борються за свого споживача і ставлять дешевші тарифи, ніж запроваджена урядом максимальна межа у 6,99 грн за кубометр блакитного палива. Адже споживач у будь-який момент може відмовитися від однієї газкомпанії і перейти до іншої.

Зокрема, «Нафтогаз» поставив ціну на газ у лютому на рівні 6,86 грн за кубометр.

Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль на засіданні уряду 27 січня:

«6,99 грн – це гранична ціна. Газопостачальні компанії можуть ставити ціну і менше, аби боротися за свого споживача. Вчора газопостачальні компанії опублікували свої ціни. Ми бачимо, що ціни є менші за 6,99 грн. Це цілий ряд компаній. Для прикладу, державна компанія НАК «Нафтогаз» поставила 6,86 грн за кубометр газу. Вже зараз громадяни можуть змінити газопостачальника на ті компанії, які дають кращі ціни».

Змінити газопостачальну компанію українці мають змогу, не виходячи із дому – через Приватбанк, Ощадбанк, онлайн-додатки та на сайтах газових компаній.

Також обмежили максимальний тариф на розподіл газу – 1,79 грн.

За словами Шмигаля, уряд зараз працює над законопроєктом про укрупнення облгазів, введення спецрахунків та тимчасових адміністрації, що мають дисциплінувати ринок розподілу газу.

Шмигаль розповів, що з міськими головами досягнуто домовленості про те, що тариф на теплопостачання в цьому опалювальному сезоні зростати не буде.

Нагадаємо, жителі багатоповерхівок платитимуть за тепло більше, попри зниження тарифу на газ.

Читайте також: Уряд обіцяє незмінні тарифи на тепло, однак у Житомирі їх встигли підняти.