Home Політика Новоград-Волинський планують перейменувати

Новоград-Волинський планують перейменувати

489

Новоград-Волинський планують перейменувати на Звягель, а район – у Звягельський. У міській раді хочуть повернути місту історичну назву. Для цього міський голова створив розпорядженням робочу групу, яка займеться питанням перейменування міста.

Про це повідомили в мерії:

«На адресу керівництва міської територіальної громади надійшли звернення з ініціативою повернення місту Новограду-Волинському його історичної назви – Звягель. Такі звернення адресовані ініціативною групою щодо перейменування міста (до складу входять місцеві краєзнавці, громадські активісти, колишні міські голови), громадськими об’єднаннями, Радою старійшин та Радою міських голів. У зверненнях, зокрема, висловлено прохання «підтримати ініціативу прогресивної громадськості міста та наміри попередніх поколінь щодо відновлення місту історичної назви – Звягель. Вважаємо, що саме таке рішення не тільки засвідчить про патріотизм громади та поверненню місту його історичних, духовних коренів, а і буде гарним подарунком місту, українському суспільству до 150-річчя від Дня народження нашої видатної землячки Лесі Українки».

У мерії вже анонсували, що змінити прописку в ЦНАПі буде безкоштовно, натомість доведеться заплатити за штампи та печатки, новий статут підприємства, зміну адреси юросіб.

Перед початком процедури перейменування у Новограді все ж проведуть громадське обговорення. У разі схвалення такої ініціативи громадою рішення прийматиме міська рада, а потім – Верховна Рада.

Домовились напрацювати «дорожню карту» дій. Адже, відповідно до передбаченої нормативними

Нагадаємо, після 2-го поділу Польщі (1793 р.) Звягель перейшов до складу Російської імперії. Указом російської імператриці Катерини II від 5 липня 1795 Звягель перейменовано на Новоград-Волинський і визначено адміністративним центром новоствореної Волинської губернії. Проте через брак приміщень для розміщення губернських служб, місто так і залишилося повітовим.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here