Home Політика Олег Ляшко поспілкувався із підопічними Бердичівського геріатричного пансіонату

Олег Ляшко поспілкувався із підопічними Бердичівського геріатричного пансіонату

 Зниження і контроль цін на ліки та продукти харчування, підвищення пенсій, відновлення державних програм лікування важких захворювань, збільшення виплат за догляд людини з інвалідністю, парламентські вибори – про це під час візиту до Бердичівського геріатричного пансіонату на Житомирщині 28 червня говорив лідер Радикальної партії, народний депутат України Олег Ляшко.

У цьому закладі перебувають люди похилого віку, які все життя працювали на фермах та підприємствах, втім, на старості від держави мають мінімальну допомогу. За ці кошти,  бідкаються старенькі, не можуть собі дозволити нічого. Їх єдина підтримка та опора – працівники пансіонату, яким щиро вдячні за турботу й відданість справі. Саме таким людям праці, переконаний Олег Ляшко, треба у першу чергу піднімати заробітні плати й пенсії. Вони, як ніхто інший, потребують уваги та соціального захисту.

Ляшко також представив колективу пансіонатуоднопартійця Павла Чернявського кандидата в народні депутати по округу №63, попросивши про підтримку, щоб в парламентів було більше  однодумців.

«Сьогодні в державі знаходять гроші на все, окрім достойних зарплат і пенсій. Про людей не думає ніхто, а Ляшко не тільки думає, але й робить. Моя команда у Верховній Раді України всі ці роки  працювала задля таких простих людей, потужно відстоювала їх права і ми йдемо знову, щоб не дати торгувати землею і репутацією нашої країни. Ми боремось за людей, будемо і надалі підтримувати ветеранів, пенсіонерів і всіх, хто цього потребує. Олігархів є кому захищати, а хто сьогодні захистить стареньку бабусю в селі, крім Ляшка? Що таким людям потрібно – тепле і добре слово, доступні ліки та комуналка. Тих мінімальних пенсій не вистачає ні на одне, ні на інше. Я особисто їду до людей, проводжу зустрічі у містах і містечках по всій країні, спілкуюся і знаю, які реальні проблеми, мені це близьке, я з народом. Ви всі в моєму серці і в моєму розумі, люблю вас і підтримую. З України зробили велике сміттєзвалище, а ми перетворимо її на велике будівництво. Щоб не в Польщу їхали працювати і будувати заводи, а розбудовували свою країну, економіку і промисловість», – звернувся Олег Ляшко у Бердичеві.

За його словами, мінімальна заробітна плата має бути збільшена до 6 тисяч гривень, а мінімальна пенсія – до 4 тисяч. Разом з тим,  розмір пенсії по догляду за людиною з інвалідністю, який на сьогодні становитьлише 17 гривень, повинен бути не менше «мінімалки». Законодавство потрібно змінювати, передбачивши норму, що цей догляд буде також зараховуватися як трудовий стаж.

Не оминув увагою лідер РПЛ питання вартості медпрепаратів, контролю їх якості і відповідальності за продаж підробок. Обіцяє повернути фельдшерів у села, розширити програму «Доступні ліки», зупинити закриття закладів медичної сфери, передбачити кошти на їх ремонт і оснащення, відновити державну програму діагностики і лікування важких захворювань  – серцево-судинних, онкології, діабету.

«Треба змінювати бюджет, щоб лікування важких хвороб проходило за рахунок держави, – пояснює Ляшко. – Ми домагаємося, щоб зареєстрували  пакет законопроектів під назвою «Зробимо ліки доступними», бо мільйони людей не можуть купити  їх через  дорожнечу. В аптеку заходиш – як в музей. Щоб здешевити ліки, потрібно скасувати ПДВ, обмежити торгову націнку, максимум 10%.  Ще треба встановити «драконівську» кримінальну відповідальність за продаж фальшивих ліків. Коли пенсіонер віддає останнє і вірить, що купує ліки, а насправді   йому підсовують крейду, то відповідальні за це – виробники, постачальники та реалізатори, мають відправитися у в’язницю на років 15».

Загалом, йдеться про запровадження державного контролю над цінами на ліки, демонополізацію ринку аптек і обмеження рентабельності, щорічні безкоштовні обстеження, аби знизити рівень захворюваності на онкологію і зменшити смертність через виявлення хвороби на пізніх стадіях, тощо.

Не менш важливо, каже політик, хто проводить медичну реформу, адже Міністерством охорони здоров’я має керувати лікар, діти якого лікуються в українських лікарнях, а не за кордоном. Тоді і решта зможуть сподіватися на кваліфіковану і якісну медичну допомогу.

Користуючись нагодою, підопічні пансіонату попросили Олега Ляшка посприяти вирішенню проблеми із пересувним магазином, який приїздив раніше двічі на тиждень. Нині ж йому їздити сюди не вигідно, бо прибутку ніякого нема. Вийти ж в місто за продуктами пенсіонери не можуть через стан здоровя і погане самопочуття.

«Я приїжджаю до цих людей, бо про них мало хто згадує. Вже відвідав усі геріатричні пансіонати на Житомирщин і десятки по країні. Скрізь одне й теж:  ліки не купиш на копійчану пенсію, пенсії мізерні, магазин не може приїхати, щоб людина скупилася. Обовязково розберемося і відновимо роботу магазину. Держава, яка не шанує  людей праці – не має майбутнього. Ми цього не допустимо», –  додав Олег Ляшко.

У рамках зустрічі  він  вручив подяки за багаторічну та сумлінну працю бібліотекарю, слюсару, сантехніку і завідуючому господарством пансіонату, а також, за традицією,  подарував квіти присутнім жінкам.