Головна Політика Організація з Луганська опротестувала встановлення у Львові меморіальної дошки засновнику СС Галичина

Організація з Луганська опротестувала встановлення у Львові меморіальної дошки засновнику СС Галичина

142
0

 Луганська організація Молода гвардія має намір подати позов до Львівського адміністративного суду з вимогою зняти з однієї із львівських будинків меморіальну дошку на честь керівника дивізії СС Галичина Дмитра Паліїва, пише сьогодні, 15 липня, газета Сегодня.

"Сам факт існування в сучасній Україні пропаганди і прославлення фашизму суперечить нормам моралі і права", – цитує видання активіста організації Олени Птиченко.

За її словами, прославляння пособників фашизму суперечить рішенню Нюрнберзького процесу, який засудив діяльність СС.

У газеті наголошується, що дошка була встановлена ??19 травня з дозволу Львівської міськради і мера міста Андрія Садового, тому позов буде подано проти мера, міськради, а заодно – проти Львівської обладміністрації і облпрокуратури, місцевих управлінь МВС і СБУ.

У свою чергу депутат Львівської міськради від ВО Свобода Юрій Михальчишин заявив, що рішення було прийнято виконкомом міськради, і "якщо б воно було незаконним, прокуратура вже опротестувала б його".

"Тому не думаю, що суд прийме рішення проти нас. Швидше за все, Молода гвардія просто вирішила нагадати про себе у своєму регіоні, імітуючи боротьбу з так званим українським фашизмом", – сказав виданню Михальчишин.

Водночас, видання пише, що народний депутат з Партії регіонів Вадим Колесніченко вважає, що перспективи позову залежать від позиції суду.

"Якщо суд візьме за основу резолюцію ООН про засудження пособників фашизму, можливість рішення на користь Молодої гвардії з’явиться. Однак українського закону проти пропаганди фашизму досі немає", – додав голова руху російськомовної України Колесніченко.

Нагадаємо, 15 травня у Львові встановили меморіальну дошку політичному діячеві, герою Листопадового Чину та співорганізатору дивізії СС Галичина Дмитру Паліїву.
***
Дмитро Паліїв (1896 – 1944) з початком Першої світової війни вступив до Легіону Українських Січових Стрільців (УСС). Був одним з організаторів Листопадового Чину 1918 року у Львові.

У 1928 році обраний послом до польського сейму. З початком Другої світової війни і приходом до Галичини в 1939 році більшовиків Паліїв виїхав на захід до Генеральної Губернії.

Як член організації колишніх військовослужбовців – Молодої Громади – підтримував тісні зв’язки з Альфредом Бізанцом. Паліїв був великим ентузіастом творення української регулярної збройної сили, і став одним з ініціаторів створення дивізії Галичина.

Загинув на полі бою під Бродами під час прориву з оточення Червоної армії в липні 1944 року.

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here