Home Політика Піраміда ”МММ” добралась до народних депутатів

Піраміда \”МММ\” добралась до народних депутатів

85
Екс-міністр економіки, бютівець Сергій Терьохін після того, як його мамі запропнували приєднатись до "МММ", розробив законопроект, який зробить неможливим функціонування фінансових пірамід.
 
Підготувати законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних грошей і запобігання створенню фінансових пірамід" Терьохіна спонукала активність учасників фінансової піраміди Сергія Мавроді "МММ", яка розгорнула свою діяльність в Україну в кінці літа цього року, пише Дело.

"Моїй мамі якийсь учасник "МММ", чи то десятник, чи то сотник, запропонував вкласти в цю фінансову піраміду гроші під величезний відсоток. Я сказав їй триматися осторонь від подібних пропозицій. Це і стало відправною точкою законопроекту", – розповів депутат.

За його словами, в українському праві відсутнє визначення фінансової піраміди, а також немає визначення "електронних грошей", за допомогою яких організатори та учасники фінансових пірамід здійснюють грошові операції.

"Мій законопроект дає визначення цим поняттям і встановлює відповідальність за створення фінансової піраміди", – говорить Терьохін.

Згідно з законопроектом Терьохіна, фінансова піраміда – це метод залучення та використання особою фінансового активу вкладника, за яким збереження його реальної вартості або виплата доходу, або його повернення забезпечуються повністю або частково за рахунок джерел, не пов’язаних з розподілом чистих активів, страхових чи інших нерозкритих резервів , сформованих зазначеною особою відповідно до законодавства. Діяльність, спрямована на створення і ведення фінансових пірамід, у тому числі з використанням е-грошей, є забороненою в Україну і прирівнюється до шахрайства з фінансовими ресурсами.

Також законопроект врегулює фінансові відносини, пов’язані з використанням електронних грошей.

На думку колишнього підполковника УБОЗ, автора книги про фінансові піраміди "Український лохотрон" Миколи Рощина, прийняття закону про фінансові піраміди є єдиним реальним способом боротьби з фінансовими шахраями.

"Довести вину фінансового шахрая буває дуже складно. Багато організаторів фінансових пірамід в 90-х роках так і не понесли заслуженої кари. Тому потрібен закон про фінансові піраміди", – зазначає Рощин.

Нагадаємо у середині вересня в Україні "МММ-2011" оголосили поза законом. Держкомісія з регулювання ринків фінансових послуг заявляла, що, за законом, діяльність з надання будь-яких фінансових послуг, що передбачають пряме або опосередковане залучення фінансових активів від фізичних осіб, може здійснюватися тільки після отримання ліцензії. А ось цієї самої ліцензії у "МММ" немає.

Юристи кажуть, що вкладники можуть попрощатися зі своїми коштами. "Якщо вкладники не підписували ніяких офіційних угод, то гроші повернути нереально. Та й "МММ" ніде не зареєстрована, тобто довести, що туди були вкладені гроші, буде неможливо", – кажуть юристи.
 

ТСН.ua 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here