Home Політика Після прийняття закону про держслужбу чиновники зможуть отримувати близько 20 тисяч грн...

Після прийняття закону про держслужбу чиновники зможуть отримувати близько 20 тисяч грн зарплати

172
0

Начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко заявив, що ухвалення закону про державну службу вирішить проблему матеріального забезпечення чиновників і зробить цю професію більш престижною.

"Буде вирішено питання про матеріальний статус державного службовця. З 1 січня 2013 року матеріальне утримання чиновників збільшиться в два, в 2,5 і навіть в три рази за окремими категоріями службовців і буде прив’язано до мінімальної заробітної плати", – сказав він.

Мотренко пояснив, що заробітна плата державних службовців буде прив’язана до мінімальної заробітної плати, до якої додається коефіцієнт для окремих посад від 1,5 до 10%.

"Мінімальний оклад – 1800 грн, а на ділі, залежно від посад, буде диференціація: до кожної посади додається 1,5%, 2%, 5%, 10%. Таким чином, люди, що перебувають на найвищих посадах державної служби, будуть отримувати десь близько 20 тис. грн", – сказав він.

Мотренко також зазначив, що прийняття закону про держслужбовців повинен зробити цю професію більш престижною. За його словами, плинність кадрів на державній службі досить велика, складає щорічно 12% на 300 тис. працюючих.

Це значить, наголосив керівник главку, що 36-37 тис. людей приходять працювати в держслужбу за рік і йдуть. "Про який професіоналізм можна говорити?" – зауважує Мотренко.

Він відзначив, що розробка і прийняття в першому читанні закону про державну службу – це найголовніший результат роботи Головного управління державної служби України за останні сім років.

За словами Мотренка, в цілому закон про державну службу планується прийняти у вересні або жовтні нинішнього року.

Як повідомлялося, наприкінці червня Президент України Віктор Янукович присвоїв своєму прес-секретарю Дарії Чепак третій ранг державного службовця.

За матеріалами: Корреспондент

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here