Home Політика Поліський університет – інтелектуальний центр регіону, – нардеп Пушкаренко

Поліський університет – інтелектуальний центр регіону, – нардеп Пушкаренко

203

Влада має більше уваги приділяти українській науці та підтримувати перспективні проекти вітчизняних науковців.

Про це під час робочої зустрічі з викладачами Поліського національного університету заявив народний депутат України від фракції «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко.

На думку парламентаря, саме цей навчальний заклад сьогодні є інтелектуальним центром всього Житомирського регіону.

«Я переконаний, що українська наука має великий потенціал, і нам, владі, потрібно більше приділяти їй уваги та підтримувати. Мені, як випускнику Київського національного університету, приємно бачити, що в обласних центрах є такі вузи. Однозначно – дуже потужний колектив, дуже гарна матеріально-технічна база. І що саме головне – спілкуючись з викладачами та з адміністрацією вузу, ми побачили, що в людей горять очі до своєї справи», – розповів Арсеній Пушкаренко.

Під час робочої наради, в якій взяли участь перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, ректор Поліського університету Олег Скидан, народні депутати України Артем Кунаєв, Максим Перебийніс, Максим Пашковський, Арсеній Пушкаренко та представники наукового колективу вишу, зокрема, йшлося про організацію спільних проектів екологічного, технічного, природо-охоронного та інформаційного характеру.

«Поліський національний університет є прикладом сучасного вузу. Він є almamater для 7 тисяч студентів, які сьогодні мають можливість навчатися на більш ніж 15-ти різних напрямках та користуватися сучасними лабораторіями. Робити не тільки науку заради науки, але й реальні прикладні дослідження, якім можуть допомогти Україні вже сьогодні», – поділився своїми враженнями від зустрічі народний депутат Артем Кунаєв.

Своє бачення перспективних наукових розробок колективу Поліського університету представникам влади виклав ректор вишу Олег Скидан. На його думку, сучасні дослідження мають бути максимально прив’язані до конкретних завдань, які ставить перед науковцями держава та її економіка.

«Сьогодні університет реалізує багато проектів, спрямованих на дослідження і вирішення проблем національної безпеки держави. Зокрема, в сфері продовольчої безпеки, екологічної, інформаційної. Також ми досліджуємо і вивчаємо актуальні нині питання лісових пожеж, а саме – розробку інтегрованих систем управління і ліквідацію лісових пожеж. В напрямку цивільної і екологічної безпеки», – розповів народним обранцям ректор Поліського національного університету.

На допомогу земляків-науковців розраховують і у Житомирській обласній адміністрації. А саме – у питанні організації, створення та функціонування Житомирського екологічного кластеру. Мета якого – координація співпраці у забезпеченні якісної підготовки фахівців, формування спільних екологічних освітніх проектів та програм, партнерство та взаємодопомога науковців, влади та бізнесу. Про це під час зустрічі розповів перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко.

«Завдяки відвазі нашого ректора Олега Скидана, який був ініціатором створення Поліського кластера на базі університету, до нас вже долучилися 12 закладів, зокрема, і обласна державна адміністрація. Завдань у кластера дуже багато. Його діяльність базуватиметься не тільки в Житомирщині, потім вона може розповсюджуватися на всю Україну. Зараз ми об’єдналися – науковці, лісні господарства, представники ДСНС, наші два технікуми і Поліський університет, залучивши і Космічне агентство України, – щоб з’ясувати загрози для наших лісових господарств», – розповів про напрямки співпраці з науковцями Володимир Федоренко.

Як відзначив в інтерв’ю житомирським ЗМІ народний депутат України Арсеній Пушкаренко, у Верховній Раді дуже сподіваються на допомогу українських науковців у питанні моніторингу стану лісових господарств та вдосконалення вітчизняного законодавства щодо важливих екологічних та природо-охоронних питань.

«Ми сьогодні обговорили з науковцями створення системи моніторингу за ситуацією в лісах. Є ініціатива Володимира Федоренка – на базі Поліського університету спільно з Космічним агентством зробити автоматизований моніторинг лісового господарства всього Полісся, його протипожежної безпеки. А це – готовність просік, наявність водойм і води в них. А також – контроль за безпосередньою вирубкою лісів в майбутньому», – поділився перспективними планами Арсеній Пушкаренко.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here