Home Політика Право розпоряджатися надрами Житомирщини може перейти від облради до облдержадміністрації

Право розпоряджатися надрами Житомирщини може перейти від облради до облдержадміністрації

80

Поки мешканці кількох сіл Житомирщини продовжують відстоювати свої землі, де планують найближчим часом розробляти кар’єри по видобутку титану і просять депутатів обласної ради рахуватися під час вирішення цього питання із інтересами громади, в країні зареєстрували урядовий проект про надра.

Зокрема, його положеннями передбачається, що повноваження щодо надання дозволів на користування надрами забирають від обласних рад і передають облдержадміністраціям, які підконтрольні центральній владі.

Нагадаємо, що раніше суд позбавив районні ради Житомирської області права надавати дозволи на використання природних ресурсів, тому що це суперечить законодавству.

Нинішнє нововведення, у разі прийняття проекту, позбавить громаду можливості впливати на рішення стосовно видобутку природних ресурсів на їх території навіть через обраних представників в обласну раду.

Хоча, аналізуючи ситуацію, людям і дотепер доводилося постійно відстоювати це право під стінами ОДА під час сесій облради, висуваючи свої законні вимоги та організовуючи акції протесту.

«Після багатьох акцій проти видобутку титану, лобісти цих питань вирішили спростити собі шлях до збагачення, – впевнений депутат обласної ради Дмитро Кропачов. – У випадку із забороною видавати дозволи через районні ради, можна знайти кілька законодавчих колізій, з якими нардепам варто розібратися. Новий проект про надра варто розцінювати вже зараз як крок до знищення місцевого самоврядування в Україні. Я, як і раніше, продовжую залишатися на стороні людей, які добре розуміють, чим для них обернеться поява кар’єрів під оселями. Шкода, що багато кому реальні наслідки розробки титанових кар’єрів, заважають побачити великі гроші. Люди розуміють, що ніяких відшкодувань вони не отримають, натомість через кілька років їх землі перетворяться на пустелю. Цього не можна допустити такою ціною, як приймаються рішення наразі. Нажаль титанова проблеми поки залишається проблемою селян. Пропозиція створити робочу групу по дослідженню цього питання підтримана так і не була».

Відзначимо, що 19 листопада під час 17 сесії облради були прийняті зміни до рішення  №211 від 17.05.2011р. «Про перелік документів для надання погоджень щодо отримання спеціальних дозволів на користування надрами», які селяни під час Загальних зборів напередодні визнали незадовільними і підготували власне звернення до депутатів.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here