Home Політика Представник ПАРЄ визнає Тимошенко і Луценко ”політв’язнями”

Представник ПАРЄ визнає Тимошенко і Луценко \”політв\’язнями\”

66
0
Влада завдасть величезної шкоди Україні, якщо після виборів вирішить надовго залишити у в’язниці Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.
 
Про це заявив голова моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель в інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна", пише Українська правда.
 
"Дуже складно передбачити, що трапиться. Я хочу підкреслити – навіть за те, в чому її звинувачують, покладається політична відповідальність, а не кримінальна. Тимошенко на посаді прем’єр-міністра упустила безліч можливостей, які не слід було б упускати", – зазначив голова моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель.
 
За його словами, Тимошенко не змогла просунути Україну на шляху становлення ринкової економіки.
 
"Є дипломатична відповідь на ваше питання – у вас є колишні політики, які зараз у в’язниці. Тим часом я вважаю, що їх цілком можна назвати політичними в’язнями", – сказав голова ПАРЄ, відповідаючи на запитання журналіста про політв’язнів.
 
Еркель зазначив, що при розгляді їхніх справ у суді було безліч порушень.
 
"Ще я зауважу, що для відповіді на ваше запитання важливе значення матиме позиція ЄСПЛ. Рішення суду у відповідних справах ще немає, але коли воно буде, можна буде чітко говорити, чи є позивачі політичними в’язнями", – сказав він.
 
Крім того, голова ПАРЄ визнав, що Тимошенко і Луценко потрапляють під встановлені рамки проекту резолюції, яка визначає термін "політичний в’язень".
 
"Моя відповідь – безумовно так. Резолюція, про яку ви говорите, буде розглянута в ПАРЄ у середу. Тим не менше я вважаю, що після ухвалення цього документа відповіддю на ваше питання залишиться "так", – підсумував Еркель.
 
Також, він зазначив, що помста – це не та мета, до якої треба прагнути.

"Будь-яке рішення суду має грунтуватися на чітких доказах, також  процедура повинна обов’язково проходити відповідно до базових принципів дотримання прав людини", – резюмував Еркель. 

 

Previous articleНа \”Міс Планета 2012\” Україну представить майбутня лікарка з Ужгорода
Next articleЖитомирводоканал відключить за борги жителів по Космонавтів

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here