Home Політика Прокуратура Житомирської області розповіла про доступ до публічної інформації

Прокуратура Житомирської області розповіла про доступ до публічної інформації

128
0

Закон України «Про доступ до публічної інформації» набрав чинності 9 травня нинішнього року і випробування його на міцність вже розпочалося.

Очевидно, у Житомирі першими відчули дію нового Закону члени виконавчого комітету міської ради після того, як 26 травня через винесення припису прокурором міста Житомира їм довелося зняти з розгляду більше половини питань. Але, як говорили римляни, закон суворий, але це закон. Повідомляє "Житомир.info" з посиланням на обласну прокуратуру Житомирщини.

Що стосується органів прокуратури, вони за своїм призначенням мають пильнувати за виконанням законів і самі у першу чергу їх дотримуватися.

Тож, які корективи у роботу прокуратури Житомирської  області вніс новий закон? Про це розповідає старший помічник прокурора Житомирської області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Лілія Лук’янчук.

Прокуратурою області вжито низку першочергових заходів, спрямованих на впровадження та забезпечення неухильного виконання вимог зазначеного закону. Зокрема, наказом прокурора області затверджено порядок забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури області.

Проведено семінар з питань організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури області, у якому взяв участь кожний міськрайпрокурор.

Також у приміщенні прокуратури області виділено спеціальний кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, запроваджено ведення обліку запитів на інформацію, зроблено спеціальні стенди із довідковими відомостями. Тож прокуратура області цілком готова задовольнити законну цікавість наших громадян.

А що треба знати перед тим, як звернутися із запитом до вашого спеціального  кабінету?  Можливо, вами запроваджено й додаткові форми інформування усіх бажаючих?

По-перше, відповідно до Закону, запит можна подати на вибір запитувача в усній, письмовій чи іншій формі – по телефону, факсу, електронною поштою. А взагалі детально про усі необхідні формальності, необхідні для подання запиту, норми закону, графік прийому запитувачів інформації, контактні номери телефонів, електронні адреси, форми запитів, розташування місць, де надаються запитувачам форми бланків запитань, та інші інформаційні матеріали, можна дізнатися на офіційному веб-сайті прокуратури Житомирської області

Чи можна вже сьогодні назвати кількість громадян, які скористувалися своїм правом, визначеним новим Законом?

За період з 10 травня по 21 червня поточного року на адресу органів прокуратури області надійшло та розглянуто 30 запитів на інформацію, 25 з яких надійшло до апарату прокуратури області. Цікава деталь:  21 запит надійшов від однієї особи, з одних і тих самих питань.

Закон діє дуже мало часу, тому громадяни ще не повною мірою розуміють сферу його дії, ототожнюючи із Законом України «Про звернення громадян». Понад 90 % запитів на інформацію, розглянутих органами прокуратури області, стосувалися питань, розгляд і вирішення яких регулюється законодавством про звернення громадян.

Підсумовуючи сказане, можу додати, що органи прокуратури Житомирської області дотримуються принципу відкритості та прозорості, а стан виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» взято на контроль керівництвом прокуратури Житомирської області.

 

Previous articleЗбірна Іспанії виграла Євро-2011
Next articleНа Житомирщині збільшується кількість утоплеників

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here