Home Політика Прокурор області Проценко каже, що місцева влада у земельних питаннях перевищує повноваження

Прокурор області Проценко каже, що місцева влада у земельних питаннях перевищує повноваження

110

За перше півріччя цього року у земельній сфері розпочато 10 кримінальних проваджень, матеріали по трьох з яких уже передано на розгляд до суду. Завдяки вжитим прокуратурою заходам повернуто 430 гектарів угідь вартістю понад 20 мільйонів гривень, не допущено безпідставне відчуження ще приблизно 2000 гектарів.

Про це та виявлені факти порушень йдеться в ексклюзивному інтерв’ю прокурора Житомирської області Ігоря Проценка, видрукуваному у газеті «Урядовий кур’єр».

Зокрема, прокурор Житомирської області Ігор Проценко повідомив, що серед типових порушень, виявлених органами прокуратури, — перевищення повноважень (порушення компетенції) органами місцевої влади, незаконна зміна цільового призначення земель, неодноразове безоплатне надання земельних ділянок у приватну власність окремим громадянам. Непоодинокі випадки ігнорування проведення земельних торгів при оренді чи продажу землі та навіть факти підроблення документів з метою незаконного відчуження земельних ділянок.

Прокурор області зазначив, що наразі законодавчо не визначено процедуру розпорядження землями сільгосппризначення державної власності. Тож доцільно вже найближчим часом унормувати це питання, щоб унеможливити будь-які незаконні дії стосовно земель цієї категорії. Окрім цього, на значну частину земель лісогосподарського призначення ще донині не оформлені правовстановлюючі документи.

«Більше того, впродовж останніх семи років ухвалено кілька законів та підзаконних актів про передачу земель лісового фонду у відання Державного лісового агентства України. Однак єдиної системи управління лісовим господарством в області досі не створено, підпорядкування лісів єдиному органу державного управління не забезпечено», – розповів в інтерв’ю газеті прокурор області, наголосивши, що таке «господарювання» на землях лісового фонду призвело до того, що немає достовірної інформації про їх площі. Відомості єдиного Державного лісового кадастру востаннє уточнювали 1 січня 2002 року. Причому лише стосовно держлісгоспів.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here