Головна Політика Пропозиціонер з Житомира Василь Шевченко: «Моя пропозиція – зробити голосування на виборах...

Пропозиціонер з Житомира Василь Шевченко: «Моя пропозиція – зробити голосування на виборах не правом громадян, а їхнім обов’язком»

925
0

Депутат Житомирської міської ради Василь Шевченко взяв участь в онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу на тему «Віковий ценз. Чи повинні ми обмежити віковий ценз виборця?» Дискусія була присвячена доцільності ініціатив позбавити права голосу людей пенсійного віку, які вряди-годи з’являються в українському суспільстві. Саме ці виборці, на думку авторів ідеї, найчастіше голосують несвідомо або продають свій голос.

Обмежувати право літніх людей брати участь у виборах недемократично і не відповідає українській Конституції, заявив пропозиціонер. Адже кожен громадянин спирається на свої політичні вподобання, відстоює через вибори власні соціальні інтереси.

«Якщо хтось говорить про «неякісне» голосування, то я б розглянув це питання в контексті впровадження обов’язку всіх громадян ходити на вибори. Тобто, зробити це не правом, а обов’язком. Зрештою, це практика багатьох цивілізованих країн. Приміром, у Бельгії за невиконання цього обов’язку – штраф. А якщо бельгієць без поважних причин пропустить вибори 4 рази, його позбавлять можливості голосувати на 10 років! Вибори зафіксовані як обов’язок у Бразилії, Аргентині, Австралії, Швейцарії, Туреччині, а з 2016 року навіть у сусідній Болгарії. Це, на мій погляд, дає можливість побачити різні думки всього спектру населення», – зазначив Василь Шевченко.

Депутат Житомирської міськради від «Пропозиції» також звернув увагу на професійність членів виборчих комісій, яка останнім часом вкрай низька. Це, на його думку, відбувається через існування політичних квот та мінливе виборче законодавство.

«Моя пропозиція полягає в тому, щоб переглянути принцип партійних квот, проводити регулярні навчання для членів комісії, на період виборів надавати їм статус державних службовців, аби вони несли ще більшу відповідальність за порушення законодавства, карати за будь-які матеріальні заохочення. Люди в комісіях мають бути насамперед професіоналами. А політикам слід заборонити так часто змінювати виборче законодавство», – додав пропозиціонер.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here