Головна Політика Регіонали запевняють, що російська не стане другою державною

Регіонали запевняють, що російська не стане другою державною

49
0
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що російська мова не отримає статусу другої державної. За його словами, запропонований регіоналами законопроект "Про засади державної мовної політики" не несе загрози українській мові.
 
Про це лідер фракції ПР заявив на брифінгу в четвер у Києві, коментуючи майбутній розгляд закону про засади державної мовної політики. Документ підготовлений народним депутатом Сергієм Ківаловим (Партія регіонів), пише Корреспондент з посиланням на Інтрефакс-Україна.
 
"У нас немає перспектив найближчим часом прийняти російську мову як другу державну, бо для цього необхідно міняти Конституцію. Для того, щоб змінити Конституцію, необхідно 300 голосів в залі. Тому приймається той законопроект, в якому державною мовою визначено українську мову", – заявив він.
 
Єфремов наголосив, що ніяких загроз українській мові цей законопроект (№ 9073 Про основи державної мовної політки – ред.) не несе.
 
За його словами, в четвер парламент розгляне всі підготовлені законопроекти з мовної проблеми.
 
Його колега по фракції Ірина Горіна також вважає, що в проекті закону про основи державної мовної політики відсутні обмеження української мови і розширення статусу інших мов.
 
"Закон про основи державної мовної політики розставляє всі крапки над "і" в питаннях мов: державна мова – це українська мова; щодо регіональних мов, мов меншин – тут є повний збіг з відповідною Європейською хартією" – зауважила народний депутат.
 
"Наші опоненти піднімають питання про те, що йде дискримінація української мови, що державна мова буде зневажатися і знищуватися і що віддається перевага російській мові. Але насправді ніякого утиску української мови в законопроекті немає", – зазначила Горіна.
 
На її думку, "чим більше буде книг, вистав, фільмів, концертів українською мовою, і чим більше влада і всі учасники науково-культурного співтовариства будуть цьому сприяти – тим більше молоде населення буде і на роботі, і в побуті розмовляти державною мовою".
 
"І тут йдеться про якість, про правильне ставлення до державної мови", – резюмувала політик.
 

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here