Home Політика Резонансний проект Постанови Кабміну є порушенням конституційних прав громадян, які постраждали внаслідок...

Резонансний проект Постанови Кабміну є порушенням конституційних прав громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, — нардеп Пушкаренко

1391

В Овручі народні депутати України, зокрема Арсеній Пушкаренко і Тетяна Грищенко, зустрілися з місцевими жителями, аби спільно обговорити резонансний проект Постанови Кабінету Міністрів щодо затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС.

Відповідний проект нещодавно було опубліковано на сайті Державного агентства України з управління зоною відчуження, яке й розробило проект на виконання доручення Уряду. В ньому пропонується зменшити кількість населених пунктів у зоні гарантованого добровільного відселення.

«Проект Постанови є несвоєчасним, і до кінця воєнного стану це питання потрібно відкласти. Території, про які йдеться в Постанові, — радіаційно забруднені, з громадянами, які вже постраждали від аварії на ЧАЕС. Крім того, північні громади – прикордонні з Білорусією. Вони одними з перших відчули на собі російську агресію і досі живуть під постійною загрозою нового вторгнення з сусідніх територій. Після закінчення дії воєнного стану Кабінету Міністрів слід розробити спеціальну програму, затвердити під неї фінансування і доручити, відповідно до чинного законодавства, Держагентству з питань управління зоною відчуження та Національній академії наук України провести радіологічне дослідження таких земель у 12 областях, про які йде мова у проекті Постанови. Потрібно керуватися актуальними даними у вирішенні цього питання!» — наголосив Арсеній Пушкаренко під час зустрічі з мешканцями Овруцької громади.

Один з основних етапів перегляду меж забруднених зон – дозиметрична паспортизація віднесених до таких зон населених пунктів. Останній раз відповідні дослідження було проведено ще в 2011 році.

Також нагадаємо, що за рівнем онкологічних захворювань Житомирська область посідає перше місце в Україні, а наша держава — перше у Європі. Це прямий наслідок Чорнобильської катастрофи.

Як зазначив Арсеній Пушкаренко, проект Постанови у нинішньому його викладі — це порушення конституційних прав людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. До прийняття подібних рішень потрібно підходити виважено, аби не провокувати соціальних потрясінь, адже сьогодні найважливіше — це Перемога України, і задля цього потрібна єдність.

«Разом із колегами-народними депутатами плануємо зустрітися з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і керівництвом профільного Держагентства, аби обговорити цей проект Постанови. Зокрема, донести позицію мешканців постраждалих громад і зазначити, що цей проект Постанови є несвоєчасним та нефаховим, і його треба зняти з обговорення та розгляду», — зауважив Арсеній Пушкаренко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here