Home Політика Російська мова отримала статус регіональної у Криму і на Одещині

Російська мова отримала статус регіональної у Криму і на Одещині

76
0
Депутати Верховної Ради Криму та Одеської облради проголосували за надання російській мові статусу регіональної.
 
Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради Криму 15 серпня підтримали 80 депутатів з 88 присутніх. Рішення вводиться в дію з дня прийняття, повідомляє ТСН. 

Раді міністрів АРК доручено до 10 жовтня 2012 підготувати та внести на розгляд парламенту Криму пропозиції щодо реалізації Закону України "Про основи державної мовної політики в Автономній Республіці Крим"; забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед кримчан про основні положення закону.

Органам місцевого самоврядування та районним державним адміністраціям рекомендовано розробити та здійснювати заходи щодо реалізації положень Закону України "Про основи державної мовної політики" на відповідних територіях.

У той же час Одеська обласна рада ухвалила рішення про реалізацію на території регіону положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної.

За прийняття цього рішення проголосували 98 депутатів зі 108, які зареєструвалися.

Нагадаємо, 13 серпня міська рада Одеси на позачерговій сесії прийняла рішення, згідно з яким російська мова одержала в місті статус регіональної. За це рішення проголосували 73 депутати зі 111 присутніх (загалом в міськраді 120 депутатів). 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here