Home Політика Російську журналістку звільнили за відмову висвітлювати поїздку Путіна

Російську журналістку звільнили за відмову висвітлювати поїздку Путіна

68
0
Головний редактор російського журналу "Вокруг света" Маша Гессен залишає видання через відмову висвітлювати поїздку президента РФ Володимира Путіна.
 
Про це вона написала на своїй сторіночці в Twitter, передає Укрінформ.
 
"Я залишаю "Вокруг света" #спасибопутинузаэто", – написала М. Гессен.
 
Потім в своєму інтерв’ю ЗМІ вона пояснила, що контракт з видавництвом розірвуть через розбіжності з приводу розділення повноважень між редакцією і дирекцією.
 
"Суть цих розбіжностей полягає в тому, що власник попросив мене відправити кореспондента в експедицію з порятунку стерхів – це такі журавлі. У ході цієї експедиції президент Росії і голова опікунської ради Російського географічного товариства (РГТ) В. Путін має випустити стерхів на волю. Я відмовилася, вважаючи це втручанням в роботу редакції і порушенням закону про ЗМІ", – сказала вона.
 
Водночас "Вокруг света" є офіційним журналом РГТ.
 
Екс-редактор також зазначила, що причиною відмови стала специфіка поїздок першої особи країни. "Ми мали намір писати про стерхів. Але експедиції за участі Путіна мають свою специфіку – достатньо пригадати порятунок тигрів або пошуки амфор. Може виявитися, що дерева прив’язані до пеньків. І професійний обов’язок змусить кореспондента про це писати – ці сумніви я висловила в телефонній розмові з видавцем", – пояснила вона.
 
Маша Гессен відома як автор скандальної біографії Путіна англійською мовою під назвою The Man Without a Face: The Unlikely Rise of Vladimir Putin ( "Чоловік без обличчя: неймовірне сходження Володимира Путіна"). Ця книга вийшла в США в березні 2012 року. У Росії вона не видавалася і не перекладалася. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here