Home Політика Румунська отримала офіційний статус в селі на Закарпатті

Румунська отримала офіційний статус в селі на Закарпатті

71
У селі Біла Церква Рахівського району введено румунську мову як регіональну.
 
Таке рішення ухвалила Білоцерківська сільська рада, повідомили у відповіді на депутатське звернення Геннадія Москаля, пише Українська правда.
 
"Згідно з положеннями Закону про засади державної мовної політики, який передбачає надання статусу регіональної мови мовам національних меншин, кількість яких у регіоні складає 10 відсотків від загальної кількості населення, на ХІІ сесії сільської ради Білої Церкви від 14 серпня 2012р. було прийнято рішення застосовувати румунську мову в офіційних і адміністративних документах", – повідомив голова сільради Георге Берінде.
 
Відповідь голови сільради у відповідності з прийнятим законом "Ківалова-Колесниченка" написана румунською мовою, – додали у прес-службі Москаля.
 
Раніше  угорську мову зробили регіональною у Берегівському районі Закарпатської області.
статус регіональної  російській мові надали в 8 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській, Миколаївській та Харківській.
 
Крім того, російську мову підтримали в 11 містах: Донецьку, Ізмаїлі, Одесі, Севастополі, Харкові, Миколаєві, Херсоні, Ялті, Луганську, Запоріжжі та Красному Лучі. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here