Головна Політика Складається враження, що децентралізація потрібна, щоб держава могла «залізти» громадам в «кишеню»...

Складається враження, що децентралізація потрібна, щоб держава могла «залізти» громадам в «кишеню» – Юрій Мойсеєв

727
0

Голова постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв під час дискусії ПРОпозиціонери Клубу розповів про ключові недопрацювання реформи децентралізації.

Сьогодні в державі немає чітких правил щодо того, як мають розвиватися громади. І складається таке враження, що децентралізацію придумали от просто для того, щоб держава могла завуальовано «залізти» місцевому самоврядуванню в кишеню, обурився депутат-пропозиціонер.

«Днями Житомирський міський голова, співзасновник партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин був на нараді в Києві. Там говорили про опалювальний сезон 2021-2022. І знову постало питання ціни газу. Мовляв, на наступний рік для населення треба залишити 6900 гривень за тисячу кубів. І якою б не була ринкова вартість палива – різницю, будь ласка, компенсуйте за рахунок міського бюджету. Лише для населення Житомира це 84 млн гривень на рік, не враховуючи бюджетну сферу. Ми  також маємо наступного року віддати в центральний бюджет 160 мільйонів. А взамін нам кажуть, ми можемо для Житомира виділити 100 млн з державного бюджету на фонд регіонального розвитку для будівництва якогось об’єкту, що й так мало би бути! Я не знаю, як це пояснити – це децентралізація чи це шантаж якийсь?»

Для того, щоб громади могли розвиватися, необхідно розробити незмінний бюджетний кодекс, у якому чітко зафіксувати «правила гри» між державою і територіальними громадами. А також прийняти нарешті Муніципальний кодекс, який би став основою взаємин центральної та місцевої влад, заявив Юрій Мойсеєв. Саме на цьому наполягає партія «Пропозиція».

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here