Головна Політика Структурні зміни у вишах потрібні, але вони потребують багато часу – депутатка...

Структурні зміни у вишах потрібні, але вони потребують багато часу – депутатка Катерина Молодецька

568
0

Депутатка Житомирської міської ради від “Пропозиції”, доктор технічних наук, професор Катерина Молодецька долучилась до обговорення теми реформування вищої освіти у Пропозиціонери Клуб.

Депутатка вважає, що університети України зараз працюють в умовах впливу деяких негативних факторів. Серед них, зокрема, недофінансування та щорічне зменшення кількості абітурієнтів, яке відбувається через те, що навчальні заклади Європи відкриті для наших випускників.

Реформа, на думку Катерини Молодецької, необхідна, але вона не має бути швидкою та необдуманою:

«Для того, щоб підготувати фахівців потрібно багато часу. Наприклад, до рівня професора знадобиться близько 10 років. Тому дуже важливо, щоб впроваджуючи структурні зміни, ми зберегли кадровий потенціал».

Інша проблема з кадрами – рівень зарплати. Адже в науковій сфері вона менша, ніж у бізнесі чи виробництві. Особливо це відчувається в ІТ сфері, тут є велика потреба в фахівцях.

«Українським вищим навчальним закладам часто закидають те, що знання, які вони дають, відірвані від практики. Але у нас немає механізму, за яким ми можемо залучати практиків у навчальний процес. Потрібні певні кваліфікаційні вимоги, яким практичні фахівці не завжди відповідають. Університети самостійно шукають шляхи, як вирішити цю проблему, хоча значно доречніше було би уніфікувати цей процес для всіх. У закордонних вишах у студентів є практика, яку вони проходять на базі університету, у спеціально створеному для цього хабі. Можливо, нам також варто розглянути такий варіант», – додала депутатка-пропозиціонерка.

Катерина Молодецька також вважає, що заклади вищої освіти все ще залежні від державного фінансування, що впливає на конкуренцію. Так, зокрема у сфері ІТ зараз є тенденція до самоосвіти – проходити курси, замість отримання вищої освіти. Це питання вже піднімається на рівні Міністерства цифрової трансформації, яке пропонує ліцензувати подібні курси на базі Міністерства освіти.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here