Головна Політика The Times назвала Людиною року торговця, після смерті якого почалася Арабська весна

The Times назвала Людиною року торговця, після смерті якого почалася Арабська весна

99
0
Британська газета The Times оголосила Людиною року туніського вуличного торговця Мохаммеда Буазізі, самоспалення якого стало каталізатором серії революцій на Близькому Сході.
 
"Його самогубство викликало протести, які призвели до повалення режиму, і створило прецедент для народних повстань в арабському світі. Кінцевий результат цих повстань неочевидний, але своєчасність протесту безсумнівна", – йдеться в редакційній статті, яку цитує ИноПресса.ru, повідомяє Корреспондент.net.
 
The Times зазначає, що в іншій країні, на іншому континенті, в інший час перспективи Буазізі, який помер у віці 26 років, могли б бути яскравішим. Він не мав роботи і зайнявся продажем фруктів і овочів з вуличного прилавка. Так як у нього не було ліцензії, влада конфіскувала його продукцію в грудні минулого року. У розпачі він запалив фатальний сірник.
 
Його полум’я швидко поширилося далі, поклавши кінець режиму, який систематично зловживав своєю владою в країні, і образу думки, який духовно та інтелектуально збіднював арабський світ, пише британське видання.
 
Протести, які спровокувало, якщо не надихнуло, самогубство Буазізі, отримали назву Арабської весни, за принципом Празької весни 1968 року. Паралель спірна, але не абсурдна: реформам у Чехословаччині перешкодили радянські танки, але свобода, в кінцевому підсумку, восторжествувала через 21 рік, зазначає The Times. Найяскравішим символом повстань став студент на ім’я Ян Палах, який підпалив себе на знак протесту проти радянської окупації.
 
Буазізі "не ставив перед собою мету змінити світ. Жодна людина не вийшла на передній план у жодному з повстань, що поширилися арабським світом, жодна фігура не стала очевидним лідером на майбутнє. (…) Характерні події цього року розгорталися завдяки хоробрості незліченної кількості людей перед обличчям тиранії . Мохаммед Буазізі був одним з них ", – пише газета.
 
Раніше редакція американського журналу Time також відзначила роль Буазізі, проте Людиною 2011 назвала узагальнену фігуру Учасника протестів (The Protester). Нагадаємо, що в жовтні Європарламент посмертно присудив Буазізі премію За свободу думки імені Андрія Сахарова. 
 

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here