Home Політика Тігіпко перевірить усіх претендентів на соцдопомогу

Тігіпко перевірить усіх претендентів на соцдопомогу

92
Міністерство соціальної політики України пропонує Кабміну запровадити з 1 квітня 2012 року непряму оцінку доходів громадян для призначення соціальної допомоги.
Згідно з документом, непряма оцінка доходів проводиться на підставі інформації, внесеної заявником у декларацію.

Після проведення непрямої оцінки доходів сімей органи соцзахисту населення двічі на місяць формують списки сімей, інформацію про доходи яких рекомендується перевірити соціальному інспекторові.

Нагадаємо, з 1 грудня 2011 року на всю країну планувалось поширити експеримент по непрямій оцінці доходів громадян, які претендують на соціальну допомогу. Цей метод з квітня поточного року застосовується у трьох областях – Волинській, Кіровоградській і Чернігівській.

Перевіряють матерів-одиначок, які претендують на соціальну допомогу. Про їхні доходи інспектори управлінь праці і соціального захисту розпитують сусідів.

Допомогу планувалось не призначати тим жінкам, які мають кондиціонер, сучасний велосипед, скутер, посудомийну машину, хто робить ремонт з використанням дорогих будматеріалів. Також інспектори мали цікавитись наявністю співмешканців і квартирантів, породистих тварин та отриманням грошових переказів з-за кордону.

На думку чиновників уряду, результати експерименту показали, що лише кожна четверта мати-одиначка дійсно потребує допомоги, а реальні доходи інших трьох цілком дозволяють їм обходитися без допомоги держави.

Пізніше прем’єр-міністр Микола Азаров після відвідин однієї з багатодітних сімей Києва відкликав з парламенту проект закону про обмеження виплат допомоги на дітей самотнім батькам залежно від доходу сім’ї.

ТСН.ua 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here